SALİH MİRZABEYOĞLU İÇİN ANKARA YÜRÜYÜŞÜ /// CC : @AkitGazetesi


Akit gazetesine Telegram bahsindeki cesareti ve duyarlılığı için çok teşekkür ediyoruz.

Salih Mirzabeyoğlu için ‘ANKARA YÜRÜYÜŞÜ’

Fikrinden dolayı 28 Şubat sürecinin brifingli hakimleri tarafından idama mahkum edilen ve 12 yıldır cezaevinde bulunan mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’na yapılan zulme dikkat çekmek için mücadele eden Fikre Özgürlük Platformu, Bolu’dan Ankara’ya yürüyecek. 25 Haziran Pazartesi günü Mirzabeyoğlu’nun hapis yattığı Bolu F Tipi Cezaevi’nin önünde bir araya gelecek olan platform üyeleri, Mirzabeyoğlu’na yapılan haksızlığa dikkat çekmeye çalışacak.

İSTİHBARAT SERVİSİ

28 Şubat sürecinin brifingli hakimleri tarafından fikirlerinden dolayı idama mahkum edilen Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu, 12 yıldır hapiste. Mirzabeyoğlu’nun 2000 yılında Kartal Cezaevi’nde başlayarak günümüze kadar “Telegram-Zihin Kontrolü” işkencesine tabi tutulduğuna dikkat çekmek için bir dizi etkinlik planlayan Fikre Özgürlük Platformu, İstanbul’dan başlayarak Mirzabeyoğlu’nun tutuklu bulunduğu Bolu F Tipi Cezaevi’ne, oradan da başkent Ankara’ya kadar yürüyecek. Bu hafta Cuma günü Çağlayan Adliyesi önünde başlatılacak olan yürüyüşe katılanlar 25 Haziran Pazartesi günü Mirzabeyoğlu’nun hapis yattığı Bolu F Tipi Cezaevi’nin önünde bir araya gelecek.

AKİT’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Gazetemizi ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Fikre Özgürlük Platformu mensubu hanımlar, yaptığı duyarlı yayınlar sebebiyle Akit’e teşekkür etti. Ziyarete gelen platform üyeleri Adalet Hışıroğlu, Ayşe Turan, Canan Ebru Ersöz, Elif Hilal Yaşar, Emel Zor, Esma Turan, Fatma Parmaksız, Hatice Taştan, Hülya Alkan, İpek Fırat, Kadriye Bakır ve Kevser Hışıroğlu, İcra Kurulu Başkanımız Mustafa Karahasanoğlu ile görüştü.

“BU DAVA SİYASİDİR VE BOZULMALIDIR”

Zulüm ve haksızlığın dini, dili, ırkı olmadığını düşünen ve insan olma hassasiyetini taşıyan herkesi Bolu’daki buluşmaya ve Ankara’ya yapılan yürüyüşe katılmaya davet eden Esma Turan, işkenceye tabi tutulan Mirzabeyoğlu’nun davasının yanında yer almanın haksızlıklar karşı koymak olduğunu belirterek Mirzabeyoğlu davasının hukukî olmaktan ziyade siyasî bir dava olduğu kanaatinde olduklarını anlattı. Esma Turan, “Diğer darbeler gibi 28 Şubat darbesi de dışarıdan dayatmayla yapılmış, milletin milli ve manevi değerlerini hedef alan bir darbedir. Bugün 28 Şubat da dahil olmak üzere darbelerle hesaplaşmaktan ve ileri demokrasiden bahseden mevcut hükümetle aslına bakılırsa bu süreç hâlâ devam etmektedir, değişen yalnızca işin tonu ve üslûbu olmuştur” dedi.

TECRİT KALDIRILMALI, TELEGRAM İŞKENCESİNE SON VERİLMELİ

Mütefekkir Mirzabeyoğlu’nun Kartal Cezaevi’ne konulduğu 2000 tarihinden beri “Telegram-Zihin Kontrolü” işkencesine tabi tutulduğuna da dikkat çeken Esma Turan, şunları kaydetti: “Mirzabeyoğlu’nun yaşadığı işkenceye ilişkin birçok eseri vardır. ‘Telegram’ ve ‘Ölüm Odası’ isimli eserleri sadece iki tanesidir. Gerek Mirzabeyoğlu ve gerekse avukatları zihin kontrolü işkencesini her vesileyle dile getirmesine rağmen bugüne kadar hiçbir devlet ve hükümet yetkilisi işkenceye, çözümüne ilişkin hiçbir teşebbüste bulunmamış, tam tersine kulaklarını tıkayarak duymazlıktan ve görmezlikten gelinmiştir. Zihin kontrolü-Telegram 1940’lardan itibaren özellikle İsrail, ABD ve Rusya’da geliştirilen teknolojinin ürünüdür. Bu mevzu ile alakalı dosyamızda ayrıntılı bilgi bulunmaktadır. Kaldı ki ilgilenenler internet vasıtasıyla bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirler. Salih Mirzabeyoğlu’na F Tipi Cezaevi’nde uygulanan tecrit de ‘Telgram’a uygun ortamı sağlamaktadır. Bundan dolayı, bu durumla alâkalı atılacak olan adımların bir an önce hızlandırılması, bir ân önce tecridin kaldırılması gerekmektedir.”

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: