Savaş senaryosunu düzenleyenler Erdoğan-Gül ile irtibatlı /// CC : @ulusal_kanal


Ulusal Kanal haber merkezi, Türkiye’yi savaşa sokmak için senaryolar tertipleyen Amerikan düşünce kuruluşlarına mercek tuttu.

Bu enstitülerin AKP ile kuruluşundan itibaren derin irtibat içinde olduğu ortaya çıktı. Senaryoyu düzenleyenlerden Amerikan Girişimcilik Enstitüsü, Cüneyd Zapsu’nun Tayyip Erdoğan için "Bu adamı deliğe süpürmeyin" sözlerini söylediği meşhur konuşmasını yaptığı yer. Enstitü, Amerikan gladyosunun da çekirdek kuruluşlarından. Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’ün bir dönem çok yakın ilişki içinde olan neo-con takımının da karargahları…

Amerika’da 27 Haziran’da oynanan savaş senaryosunu düzenleyen kuruluşların özellikleri dikkat çekici.

Amerikan Girişimcilik Enstitüsü adlı kuruluş, neo-con olarak bilinen Amerikan gladyosunun çekirdek ekibini barındırıyor. Ekibin beyni, esKİ Amerikan Başkan Yardımcısı Dick Cheney…

Irak savaşının mimarları arasında yer alan Karanlıklar Prensi Richard Perle, eski Savunma Bakanı Donlad Rumsfeld, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök için ricacı olduğu mektubu yolladığı Paul Wolfowitz de bu ekipten.

Bu ekip, aynı zamanda Başbakan Erdoğan’ın iktidara getiren 2002 darbesini tertipleyen ekip. Türk Ordusu’na yönelik operasyonlar da bu ekibin talimatıyla ilerletildi ve genişletildi.

Başbakan Erdoğan, Richard Perle’nin mihmandarlığında bu kuruluşta 4 Şubat 2004’te konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında Amerika’nın Ortadoğu’daki işlerini kolaylaştıracaklarını belirtmişti.

İlişkilerimizi, önümüzdeki dönemde iki tarafın da paylaştığı bölgesel ve küresel vizyonun hayata geçirilmesini kolaylaştıracak bir içerik ve anlayışla daha da geliştirmek arzusundayız.

Savaşa oyunu düzenleyicilerinden birisi de Brookings Enstitüsü. O da demokratların karargahlarından. Başbakan Tayyip Erdoğan, Demokrat Obama Başkan seçilince o enstitüye da gitti ve orada da bir konuşma yaptı. Erdoğan ;Obama’yı öve öve bitiremedi.

Türkiye güçlü ordusuyla ABD için iyi bir dost ve müttefik… Aramızdaki iş birliği, önümüzdeki dönemde daha da güçlenerek ve derinleşerek sürecektir.

Amerikan dışpolitikasının oluşturulmasında etkin kuruluşlardan olan Brookings Enstitüsü’nün Başkan Yardımcısı ise Kemal Derviş. Cumhurbaşknı Abdullah Gül ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Bookings Enstitüsü’ne uğrayanlardan.

Diğer düzenleyici Savaş Çalışmaları Enstitüsü ise Pentagon’a yakın bir kuruluş. Pentagon adına araştırmalar yürüten kuruluş, Afganistan’dan Irak’a ve Suriye’ye kadar Amerikan Ordusu’nun ihtiyaç duyduğu bilgileri toplamak ve bu ibgliler ışığında olası senaryolar oluşturmak görevini yürütüyor. Bu senaryolar ise daha sonra, uygulama planı haline getiriliyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: