Binali Yıldırım bilgisayarında Ergenekon’u gördü


Ulaştırma Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu öyle bir çalışma yürüttü ki, Ergenekon ve Balyoz gibi tertiplerin nasıl planlandığı, devlet eliyle ortaya kondu.

Kurumların, Milli Güvenlik Kurulu’na sunum için yaptıkları çalışmada, bilgisayarların nasıl köleleştirildiği anlatıldı. Yani, bir bilgisayarın kullanıcının bilgisi olmadan nasıl yönetilebileceği, bilgisayara nasıl dosya yükleneceği tek tek anlatıldı.

AKP hükümeti son dönemde RedHack ve Anonymous gibi hacker gruplarının çalışmaları nedeniyle büyük rahatsızlık yaşadı. Hükümet, hackerlerin çalışmalarını engellemek için Bilgi Teknolojileri Kurumu’nu harekete geçirdi. Kurum son Milli Güvenlik Kurulu toplantısında yaptığı çalışmayı sundu.

Sunumda, ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Türkiye’de sahibinden habersiz şekilde başkası tarafından kontrol altında tutulan 100 bine yakın bilgisayar bulunuyordu.

Öyle ki, bu durum örneklerle de anlatıldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bilgisayarına bazı notlar aldı, bilgisayarı ele geçiren kurum uzmanları Yıldırım’ın yazdıklarını ve bilgisayar üzerindeki tüm hareketlerini tek tek tespit etti ve harfiyen bakana aktardı.

Hatta bilgisayara, uzaktan dosya yüklendi. Bakan Yıldırım’ın ruhu bile duymadı. Bu çalışma Ergenekon ve Balyoz tertiplerinde yaşanan gerçeği de tüm çıplaklığıyla ortaya koydu.

Çünkü, Türkiye’nin yakından takip ettiği bu davalara "bilgisayar korsanlığı" damga vurdu. Özellikle Odatv davasında tutuklanan yurtseverler, bilgisayarlara virüsle dosya yüklendiğini anlattı. Üniversitelerden ve TÜBİTAK’tan alınan bilirkişi raporları da bu durumu onayladı. Ancak yargıçlar, raporu dikkate almadı.

Bakan Binali Yıldırım’ın bilgisayarında yapılan çalışma, Ergenekon ve Balyoz tertiplerinde uygulanan bilgisayar korsanlığını açıklamaya yetti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: