Emekli Albay Arif Doğan: ‘Eşref Bitlis’i öldürenler…’


”Ergenekon” davasının tutuksuz sanıklarından emekli Albay Arif Doğan, ”Ankara’dan talimat gelmiş. İnternete düşen bantlar vardı. Onların içinde rahmetli Eşref Paşam ile ilgili (Eşref Bitlis) bir şeyler varmış. Onun uçağının düşmesiyle ilgili yürütülen bir soruşturma. Değerlendirmelerimi sordular. Onları söyledim” dedi.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen, ”Ergenekon” davasının tutuksuz sanıklarından Arif Doğan, Teörle Mücadele Kanunu’nun (TMK)10. Maddesi’yle görevli özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ümit Zafer Çolak’a ifade verdi.

İfade verme işleminin ardından Doğan adliyeden, otopark kapısından çıkarak ayrıldı.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Doğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis’in uçağının düşmesine ilişkin yürütülen bir soruşturma kapsamında talimatla ifade vermek üzere adliyeye geldiğini belirterek, şunları söyledi:

”Ankara’dan talimat gelmiş. İnternete düşen bantlar vardı. Onların içinde rahmetli Eşref Paşam ile ilgili (Eşref Bitlis) bir şeyler varmış. Onun uçağının düşmesiyle ilgili yürütülen bir soruşturma. Değerlendirmelerimi sordular. Onları söyledim. Daha önce bantların tahkikatıyla ilgili sayın Savcı Zekeriya Öz’e 2 gün boyunca ifade vermiştim. ‘O bantların hepsi sahte’ demiştim. ‘Gerçeği yansıtmıyor’ demiştim. Yine öyle dedim.”

-”Bitlis’in uçağının düşürülmesi KGB, CIA işi”-

İfade alan savcı Çolak’ın kendisine, ”Eşref Bitlis ile ilgili düşenceniz, değerlendirmeniz nedir?” diye sorduğunu anlatan Doğan, ”Benim değerlendirmem bu işte. ‘Rusya’nın KGB’si, Amerika’nın CIA ve FBI’sı, İsrail’in MOSSAD’ı, Türkiye’nin Orta Doğu ile ilgili ilişkilerini kesmek için yaptı’ dedim. PKK kanalıyla tampon bölge oluşturmak amacıyla yapılıyor. Rahmetli Eşref Paşa, bunu ortaya çıkarmak için bayağa mesafe katetmişti. ‘Bu suikastı KGB, CIA-FBI, MOSSAD yapmıştır’ dedim” şeklinde konuştu.

Emekli Albay Arif Doğan, internete düşen ses kayıtları nedeniyle özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’e bilgi vermek için 30 Eylül 2010’da Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gitmiş ve 8 saat süresince ifade vermişti.

AA

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: