Ergenekon’un Ağları ve Semra! /// CC : @ozlemozcan_


Bugün gündemin birinci sırasına oturan “Özal’ın Mezarının Açılması” konusunu ve neden bu kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabilmek, doğru okuyabilmek için, çok gerilere gitmemiz gerekiyor aslında.

Çok başarılı bir öğrencilik dönemi vardır Rahmetli Özal’ın. Üstelik ilkokulu Bilecik/Söğüt, liseyi Konya ve üniversiteyi İstanbul’da okuyarak eğitim hayatını tamamlar.1940 yılında insanların özgürlüklerinin ve haklarının çok kısıtlı olduğu o değişim yıllarında Mareşal Fevzi çakmak’ın cenaze törenini İslami koşullara göre yaptırmak için kardeşi Korkut Özal ile birlikte mücadele etmiş ve başarmışlardır neticede. Çok dindar bir ailede yetişmiştir.

1960 darbesinde askerdir. Yedek subay olarak askerliğini yaparken, dönemin Devlet Su İşleri Genel Müdürü Süleyman Demirel de kendisinden yedek subaylık eğitimi almıştır.

Bu tanışıklıktan mı yoksa başarılı bürokrat oluşundan mı bilinmez, 1965 yılında Dönemin Başbakanı Demirel’in danışmanlığına getirilir. 1967 yılında ise hala ülkemiz için en önemli ve en kritik kurumlardan olan DPT Müsteşarlığına gelir. (Günümüzde Kalkınma Bakanlığı olarak kurum yenilenmiştir) 12 Mart 1971 Askeri darbesinin akabinde tekrar ABD’ye gider

Çok enterasandır ki 1977 yılında Adalet Partisi Genel Başkanı Demirel, Rahmetli Özal’a talep etmesine rağmen milletvekili adaylığını vermemiştir. Bunun Üzerine MSP’den İzmir Milletvekili Adayı olmuş ve kaybetmiştir. 1980 yılında bütün siyasi parti genel başkanları tutuklanırken, Bülend Ulusu Hükümeti’nde Başbakan Yrd. Olarak görev almıştır.

Bütün bu detayları paylaşmamın tek nedeni Özal ve Demirel ilişkisinin 90’lı yıllardan ibaret olmadığını vurgulamak içindir. Bugün ölümünün üzerinden yaklaşık 20 yıl geçmiş olmasına rağmen akıllardaki sorular ve gündeme getirilen detaylar bir hayli ilginç.

Kendisinin kalp krizinden değil, Türkmenistan ziyareti dönüşü zehirlenerek öldürüldüğü, suikaste kurban gittiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. ilk kez yüksek sesle bu iddia rahmetli Özal’ın kardeşi Korkut, eşi Semra ve oğlu Ahmet Özal tarafından 13 Ekim 2010 tarihinde Kanaltürk Tv’de gerçekleşen Merkez Siyaset isimli programda dile getirildi. Programın video görüntüleri ve tam deşifresi paylaştığım linkte mevcuttur.

http://www.kanalturk.com.tr/haber-detay/34607-semra-ozal-esimi-zehirlediler-haberi.aspx

Semra Özal programda olayların detaylarını paylaştı. Paylaştığı bilgiler bile birbiriyle çelişiyordu. Nasıl olur da bir Cumhurbaşkanı karga tulumba yaverleri ve özel otosuyla hastaneye götürülürdü? Neden Semra Hanım yanında gitmemişti? Bu sorularda nasıl öldüğünü belirlerken aydınlatılması gereken hususlardır.

Ergenekon davalarının artık çözümlenmeye başladığı bu dönemde dile getirilmesi bir tesadüf müdür bilinmez ama Semra Özal, 17.07.2009 tarihinde Malatya’da bir gazetecinin “Özal’ın zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla, Ergenekon arasında bir bağ var mı” sorusuna “Hayır. Ergenekon’la falan hiç alakası yok. Herkes bir şeyler iddia edebilir. Hayır, yok öyle bir şey” diyerek verdiği cevap kafaları daha da çok karıştırıyordu aslında.

Semra Özal nasıl bu kadar emindi? Aslında bu sorunun iki yanıtı olabilir. Ya Semra Özal katilleri biliyor, ya da Ergenekon ile bağdaşmasını istemiyor çünkü korkuyor. Başka bir ilginç detay da, hem Ahmet hem de Semra Özal’da rahmetlinin saç tellerinin bulunması. Gerçi kökten alınmadığı için testlerde kullanılamayacağını beyan ediyorlar ama merhumun doktoru bunları neden alıp kendilerine vermişti? Sadece hatırat olabilir mi?

Turgut Özal’ın rahmetli olduğu gece GATA’da görevli olan Prof.Dr. Mustafa Sarsılmaz ailenin otopsi istemini reddettiğini bildirmişti. Peki tv programında “ağzından köpük geldiği için anında zehirlendiğini düşündüm” diyen Semra Özal neden reddetmişti? Ya da daha sonra neden talep etmedi? Aile neden 17 yıl bekledi.

Korkut Özal bir çok ortamda ve röportajında Ergenekon vurgusu yaparken Semra Hanım’ın ısrarla yalanlamasınin nedeni hala Silivri’de bulunan Hayrettin Ertekin ile olan aile dostluğu mudur? Özal’ın danışmanlığından ölümünün akabinde Demirel’in danışmanlığına geçen Erhan Göksel’e kendisi her türlü siyasi cinayetle ilgili bilgi verirken sormadınız mı Semra Hanım?

Semra Özal’ın bugün gerçeklerle yüzleşme, herşeyi açıklama vaktidir. Bunu millete borç bilmiyorsa da, kendisini sekreterlikten First Lady’liğe taşıyan adama borçludur. O adam ki tarikat ehli iken bütün itirazlara rağmen kendisiyle evlenmiş, başının tacı yapmıştır. Asla değiştirmemiş, dönüştürmemiş olduğu gibi kabullenmiştir. Bunu da bütün dünyaya ilan etmiştir.

Rahmetli Özal’ın halefi olarak gösterilen Adnan Kahveci ve kesinlikle Genelkurmay Başkanı yapacağı bilinen Eşref Bitlis’in de ölümlerinin ardında aynı elin olduğu aşikar. Peki onlar ölürken büyük ihtimalle öldürülürken en yakın ismi sır küpü danışmanının Süleyman Demirel’e danışman olması nasıl açıklanabilir?

Üstelik kendisi daha sonra Ergenekon operasyonlarında gözaltına alındı. Tahliye oldu ve ABD’ye gitti. Kaldığı otel odasında ölü bulundu!

Korkut Özal’ın bir dönem İçişleri Bakanlığı yapmış olduğunu hatırlatarak, konuya dair en sağlıklı açıklamaların kendisinden geldiğini düşünüyorum. Hele de bu suikastin aydınlatılması için bütün devlet erkanının uğraştığı bugünlerde arka arkaya gelen ilginç açıklamalar doğrultusunda bu ölümün milli bir mesele olduğuna inanıyorum.

En son açıklama ve ataksa bugüne kadar hiç konuşmayan, babası öldüğünde daha çok genç olan, adı ablası ya da ağabeyi gibi asla manşetlere çıkmayan bir isimden Efe Özal’dan geldi. Kendisi mezarın açılmaması için savcılığa başvurdu. Sonuç ne olur bilmiyorum ama bunun kendi kararı olmadığından eminim. Belki de Semra Özal’ın farkında olmadan başlattığı bu anafor, kendisini de saracak. Efe Özal’ın öne itilmesi de bu yüzden olabilir.

Şu ana kadar paylaştığım verilerden bile aslında Ergenekon’un ucunun kimlere, nerelere dayanacağını anlamak mümkün.

Bütün bu anlattıklarımdan sonra siz hala Ergenekon’un bir numarasını merak ediyor musunuz?

Twitter/ ozlemozcan_

Etiketlendi:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: