Almanların Türklere sordukları sorular ve yorumları! /// CC : @E_Sarizeybek @erdalsarizeybek


http://www.haber7.com/haber/20110222/Almanlarin-Turklere-sorduklari-sorular-ve-yorumlari.php

Almanya’da Müslüman veya Türk iseniz, Almanların sorularından asla kurtulamazsınız. Okulda, iş yerinde, üniversitede, hastahanede…Her yerde bu tür sorularla karşılaşabilirsiniz…

1-Türkçe mi düşünüyorsun, Almanca mı? Bu soruyu ilk duyduğumda çok gülmüştüm. Hem Almanca hem Türkçe düşünüyorum, durumlara ve konulara bağlı. Rüyalarımda da hem Almanca, hem Türkçe konuşuyorum, rüyama kimlerin girdiğine bağlı…

2- Evde Türk yemekleri mi yapıyorsun, Alman mı? Genelde „Türk yemekleri yapıyorum, Alman Mutfağı‘ndan sadece Käsespätzle yapıyorum“ diye cevaplıyorum. „Käsespätzle“ soğanlı-peynirli-ev makarnasıdır. Google’de fotoğrafına bakabilirsiniz.

3- Müslüman erkekler kadınların saçlarından çok mu etkileniyorlar? Alman kadınlara: „Bunu erkeklere sorun“ diye cevap veriyorum. Soran Alman erkek ise, cevabı ona yöneltiyorum, genelde sadece saçlardan etkilenmediklerini ama kadınların bütün görünüşünden etkilendiklerini söylüyorlar.

4- Müslüman kadınlar çok eziliyorlar! İslam’da erkeklere daha çok değer verilmiş! Bu yoruma ben genelde şöyle cevap veriyorum: „Siz hiç merak etmeyin, Müslüman ülkelerdeki kadınların büyük çoğunluğu siz Avrupalı kadınlardan çok daha huzurlu ve mutlular! Onlar kendilerini meslekleri ve kariyerleriyle ölçtürmüyorlar! Onlar iyi bir hanım ve anne oldukları için kıymetlidirler! Asıl „Ezilen kadın“ Avrupalı kadındır! Müslüman ülkelerde erkek erkek gibi, kadın kadın gibidir! Kadına ağır yükler yüklenmemiştir. Hem dişi-erkek ayırımı ilişkileri daha heyecanlı yapıyor! Avrupa’da kadınlık kalmamış! O ezildiğini zannettiğiniz Müslüman kadınlar evlerinde prensesler gibi yaşıyorlar! Aileleri-kocaları-çocukları tarafından saygı görüyorlar! Birçokları akademisyen ve meslek sahibidirler. Elbette ezilen Müslüman kadınlar da var! Ama bu istisnadır! Avrupa’da da alkolik-asabi kocası tarafından ezilen birçok kadın var! İslam ile şiddetin alakası yoktur! Müslüman erkekler ailelerine bakmak ve korumak ile yükümlüdürler. Erkeklerin daha büyük sorumlulukları vardır, ama Allah katında daha değerli değildirler! Sadece bu sorumluluğu iyi anlayamayan ve zayıf karakterli erkekler şiddet uygularlar.“ Bu tarz cevaplarıma genelde: „Müslüman kadınlar mutlu görünmüyorlar ama…Haberlerde neler duyuyoruz…Kadın bağımsız olmalı…“ Tarzında cevaplar alıyorum.

5- Neden başörtülüsün, Kur’ân’da yazmıyormuş! VEYA Madem müslümansın, neden başörtülü değilsin?

6- Aaaa, Türk müsün? Biz de Türkiye’de tatil yaptık! Kuşadası’nda/Alanya’da/Bodrum’da! Oradakiler daha modern! (Daha açık demek istiyorlar! Almanya’da tesettürlü Müslüman kadınları görüyorlar ya! Türkiye’yi tatil yörelerinden ibaret zannediyorlar!) Avrupa gibi oraları! (Evet doğru tesbit! Hatta açıklıkta Avrupa’yı da geçmişler!) İstanbul’a da gittik, çok güzeldi! („Güzel“den başka bir yorum yok mu? Bıktık bu basit yorumları dinlemekten!) Senin isminin anlamı nedir? Annen-baban kaç senedir Almanya’dalar? Neden Türkiye’ye dönmüyorsun?

7- Türkiye’deki Türkler, Almanyalı Türkler gibi değiller! Bu yorum ile şunu demek istiyorlar: Türkiyeliler daha bir „Açık-görüşlülermiş!“ Sanki onlarla saatlerce konuştular, günlerce-aylarca-senelerce birlikte çalıştılar! Tatilde güzel havada, güler-yüzle güneşlenirken, herkes mutlu-mesut olur! O suratsız Almanlar Türkiyelilere Almanya’daki halleriyle görünselerdi, görürlerdi o zaman nasıl bir tepki alıyorlar! Hem Türkiyelilerin o kadar „Açık-görüşlü“ olması ne demek? Türkiyeliler Almanya’ya gelsinler ve buradaki şartlarda o Almanlarla görüşsünler, o zaman görelim ne kadar „Cana-yakın“ olduklarını. Almanya’ya yeni gelen Türkiyelilerin kişilikleri nasıl da değişiyor, örnek gösterebilirim!

Bir de şu önemli nokta var: Almanya’da biz onları senelerdir aramıza davet ediyoruz, ama onlardan bize davet geliyor mu dersiniz? Almanlar bize cana-yakın davrandılar da, biz mi sırtımızı döndük? Kendilerini ve evlerini bize kapatanlar bizzat kendileridir!

8- Sen „Güneylisin/Akdenizlisin“ (Südländerin), sıcaklara daha dayanıklı olman lazım!

9- Bakire misin? (Kızlara sordukları soru)

10- Kız-kardeşinin erkek-arkadaşı olsa, ne yaparsın? Senin de kız-arkadaşın var ama! (Erkeklere sordukları soru)

11- Bazen Türk kanallarına denk geliyorum, Türkler hep lülü-lülü diye şarkılar söylüyorlar! Hep eğleniyorlar!

12- Alman horozu kiki ri kiii diye öter, Türk horozu üü rü üüüü diye öter. (Türkçede çok Ü harfi var diye gülüyorlar).

13- Türk kadınının (Eli kırbaçlı, siyah çizmeli) domina olduğunu nasıl fark edebilirsin? Cevap: Başörtüsü siyah deridendir! (Fıkraları)

14- Sizin peygamberiniz çok sayıda kadınla evlenmiş.

15- Atatürk bir diktatördü.

16- Oruç tutmak hiç sağlıklı değil, bütün gün su içmemek ne demek! Hele ki sıcak ülkelerde bu işkence olmalı! Böbreklere zararlı! Çok saçma bir adet! Gece yemek yemek de sıhhatli değil! Oruçluyken iyi düşünebiliyor musun?

17- Kur’ân’ı okurken anlıyor musunuz? Aaa, madem müslümansınız, neden Arapça öğrenmiyorsunuz?

Bu soruları önceki yazımda belirtmiştim:

18- İran’da böyleymiş, Türkiye’de nasıl?

19- Arabistan da öyle de Türkiye’de neden böyle?

(Müslüman Ülkelerle alakalı tüm sorular bize yöneltilir).

20- Sünnilerle Şiiler arasındaki fark nedir, neden birbirinize düşmansınız?

Kur’ân’da gayri-müslimlerle arkadaş olmayın, onları öldürün yazıyormuş!

(İslam ile akalı bütün sorular bize yöneltilir).

21- Müslüman erkekler kadınlara neden öyle dikkatli (Yiyecek gibi) bakıyorlar? Cinsel açlık çekiyorlar! Cinsellikleri bastırılmış.

22- Müslüman erkeklere her şey serbest ise, Müslüman kadınlara neden her şey yasak? Günah sadece kadınlara mı?

23- Afrika’daki Müslümanlar kızlarını canice sünnet ediyorlarmış, kimisi enfeksiyondan ölüyormuş, peygamberiniz öğütlemiş bunu!

24- Türkiye’de Kürtleri öldürüyormuşsunuz, Alevileri yakmışsınız!

25- Türkiye’de kilise yapımına izin vermiyorsunuz ama Almanya’da cami yapıyorsunuz!

26- Hitler, Ermeni soykırımını örnek alarak Yahudileri öldürmüş!

27- Sen de mi ailenin seçtiği birisiyle evlenmek zorundasın? (Kızlara)

28- Türkiye’de taciz edildik! Dolandırıldık!

29- Türkiye’nin Kıbrıs siyaseti, Ermeni problemi, Heybeliada’daki Ruhban Okulunun hesabı, Hıristiyanların katledilmeleri, Türkiye’deki bütün gelişmeler de Almanya’da bizden sorulur!

Önemli not: Özel sorular (Bakirelik vs.) çok nadiren sorulur. Bu sorular herkese ve her zaman sorulmaz. Ben sadece bize sorulan örnekleri yazdım. Elbette bu tür sorular her zaman bir şeyler öğrenmek ve anlamak için sorulmuyor. Bazen alaycı-kınayıcı tavır ile de sorulabiliyor. Ses tonundan, yüz ifadesinden ve genel olarak Müslümanlara karşı tavırlarından soruları hangi niyetle sorduklarını anlayabilirsiniz.

Türkiyelilere şunu sormak isterim: Bu tür sorular size senelerce ve defalarca sorulsaydı, içinizde cevap verme isteği olur muydu?

Bu soruları cevaplayabilir miydiniz? Cevaplarınız nasıl olurdu? Hangi kelimeleri seçerdiniz, hangi örnekleri verirdiniz? Hangi kaynakları gösterirdiniz?

Zehra YAVUZ / Almanya / Haber 7

zyavuz

Etiketlendi:

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: