MUTAHHARİ: NECAT GİBİLER BİR GÜN BİLE MAKAMDA KALMAMALI


İRAN ANALİZ / Milletvekili Ali Mutahhari mecliste yapamadığı konuşmasını yazılı olarak basınla paylaştı. Ahmedinecat iktidarına sert şekilde yönelttiği eleştirileriyle tanınan milletvekili açıklamasında Necat’ı bir kez daha şiddetle eleştirdi ve hemen istifa etmesi gerektiğini söyledi. Despotizm ve diktatör olmakla suçladığı Ahmedinecat gibi bir şahsın bir gün bile iktidarda kalmaması gerektiğini belirtti.

Açıklamasında Necat’ı sert şekilde eleştiren Mutahhari şunları söyledi: ” Böylesi bir şahsın bir gün bile iktidarda kalmaması gerekir. Bizlerin onun döneminin bitmesini beklememezi söylemek dahi makul değil; çünkü o gözükararmış bir şahsı ve koltuğunda hassas dosyaları mevcut.”

Mutahhari, yabancı para piyasasında yaşanan krizin batılı ekonomik ambargolardan çok hükümetin sübvansiyen yeni yapılanması yürütmesindeki uygunsuz eylemlerinin sonucunda yaşandığını belirtti.

İktidarın meclisin yasalarıyla iyi bir şekilde uyumlu çalışmadığını, mevzuatı harfiyyen yerine getirmediğini, bunun aksine meclisle çer çöp savaşına girmeyi tercih ettiğini ifade etti Mutahhari.

Ahmedinecat iktidarının kestiği enerji ve yiyecek alanındaki sübvansiyonları yerine yükselen fiyatlara karşı ayakta kalmak için devletin temin ettiği destek nakit para şekline çevrilmişti.

İktidara geldiğinden bu yana Ahmedinecat’ın meclis ile Tahran metrosuna fon ayrılması, sosyal güvenlik fonunun başına Said Murtazivi gibi yakın arkadaşlarının atanması başta olmak üzere birçok konuda tartışmaları ve anlaşmazlıkları yaşanmıştı.

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: