GENELKURMAY BAŞKANI’NA ‘ÇOK ÖZEL’ KORUMA


Genelkurmay Başkanı’nın güvenlik tedbirlerinin artırıldığı dikkat çekti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ile birlikte Elazığ ve Tunceli’deki birliklerde denetlemelerde bulundu. Özel için alınan olağanüstü güvenlik önlemleri dikkat çekti. Özel’in çevresinde, Özel Kuvvetler Komutanlığı‘na bağlı görev yapan Bordo Bereli subay ve astsubay sayısının artırıldığı öğrenildi.

(İLGİLİ GALERİ) ORG. ÖZEL BÖYLE KORUNUYOR

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ile birlikte, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait özel uçakla dün akşam saatlerinde Elazığ’a geldi. Geceyi Elazığ’da geçiren Orgeneral Özel, bölgedeki gelişmeler hakkında 8’inci Kolordu Komutanlığı’nda komutanlardan brifing aldı. Orgeneral Özel, Orgeneral Kıvrıkoğlu ve bölgedeki komutanlarla birlikte bu sabah saatlerinde Elazığ’dan helikopterlerle Tunceli’ye geçti. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’na gelen Orgeneral Özel’i burada Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, 4’üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Akkaya karşıladı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kıvrıkoğlu’na burada komutanlar bölgedeki olaylar ve pkkya karşı yürütülen operasyonlar hakkında bilgilendirme verdi. Tunceli’de 25 Eylül günü pkklıların bombalı araçla yaptığı ve 6 askerin şehit edildiği, 1 sivil kadının öldürüldüğü saldırıdan yara almadan kurtulan 4’üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Akkaya da olayla ilgili bilgi aktardığı belirtildi.

BOMBA ARAMASI YAPILDI

Orgeneral Özel, Tunceli’deki denetlemelerini tamamladıktan sonra yeniden helikopterlerle Elazığ’a geçti. Genelkurmay Başkanı Özel’in Türk Hava Kuvvetleri’ne ait özel uçağı binmesinden önce apronda polisler bomba uzmanı dedektörler köpeklerle detaylı şekilde patlayıcı araması yaptı.

ORGENERAL ÖZEL ERZURUM’DA

Erzincan’daki 3’üncü Ordu Komutanlığı’na bağlı birlikleri denetleyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, bugün öğlen saatlerinde uçakla Erzurum Havalimanı’na geldi. Buradan karayolu ile Orduevine geçen Orgeneral Özel ve Orgeneral Kıvrıkoğlu, ardından kent merkezindeki 9’uncu Kolordu Komutanlığı’na gitti. Geniş güvenlik önlemleri altında Kolordu Karargahına giren Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel ve Orgeneral Kıvrıkoğlu, 9’uncu Kolordu Komutanı Korgenaral Kamil Başoğlu ile görüştü.

ASKERHABER / YURT HABERLER

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: