Suriye ve Yeni Ortadoğu Projesi


Eşref Zeki Parlak

ezekiparlak

Gündem tüm sıcaklığını korurken daha da sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Bir yandan Irak yetkililerinin Türkiye askeri rahatsızlığı, diğer yandan Suriye’de yaşanan katliamlar, İran’ın Suriye’yi desteklemesi, PKK’nın Suriye’de konumlandırılıp yeni bir "Kandil" oluşturulması… (Ayrıca yeni oluşturulmaya çalışılan El-Kaide örgütünün durumu PKK’nın küresel güçler karşısındaki tavrı belirleyecek.)

Suriye’de yaşanan olaylar artık Esad’ın da kontrolünden çıkmış durumda. Her ne kadar birileri Türkiye’nin artık Suriye’ye girmemesi konusunda eleştirilerde bulunsa da, Suriye’nin düzensiz ordu sistemi ve bölge içerisinde birçok örgütün yer alması düşmanımızı belirsiz kılıyor. Durum böyle olduğu için Türkiye de bu "belirsiz bataklığın" içerisine çekilmeye çalışılıyor. (Keza ordunuz ne kadar güçlü olursa olsun; hedef belirsiz olduğunda ordunuz bir süre sonra bitap düşecektir…)

Zira Türkiye’nin Suriye’ye girmesi demek, aynı zamanda İsrail ve Suriye destekçisi diğer ülkelerin gizli birimleri ile savaşmak demek olur.

Hükumetimiz de, askerimiz de, istihbarat birimlerimiz de bunun farkında.

Önceki yazılarımda Türkiye’nin bu tür karışık ortamlarda istihbaratı çok iyi değerlendirmesi gerektiğini ve ayrıca "gizli nokta operasyonları" yapması gerektiğini sizlere arz etmiştim.

Aynı zamanda terör örgütü ile en iyi savaşma yönetiminin istihbarat birimlerince gerçekleştirilen özel operasyonlar olduğunu da sizlere arz etmiştim.

Tam biz bunlardan bahsederken geçenlerde MİT müsteşarımız Hakan Fidan güzel bir hamle yaparak özel operasyonlarda kullanılmak üzere 20 kişilik bir bordo bereli ekip kurmak için Genelkurmayımızdan talepte bulunmuş ve bu talep büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. (Bu durum yeni atılacak adımların ve değişen stratejinin en büyük temelleridir.)

Hükumet, Genelkurmay ve İstihbarat birimleri bölgenin yakın gelecekteki planlarını çiziyor. Ve Mesud Barzani de bu planın çerçevesi içerisinde önemli bir yer alıyor. (Bu noktaya dikkat edilmeli ve bazı şeylerin gözüktüğü gibi olmadığı idrak edilmeli…)

Tüm bunların yanında NATO konusuna da değinmek gerekiyor. Hatta tam bu konuya değinecekken haberlerde NATO’dan konu ile yakından ilgilendiği açıklaması geldi.

NATO müttefiklerinin yapması gereken tek şey konuya hemen müdahil olup gerekli çalışmaları başlatmalarıdır. Lakin Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı, ABD Genelkurmay Başkanı ile yaptığı görüşmede istihbarat paylaşımı konusunda yaşanan sıkıntıları ve bazı bilgilerin verilmemesini eleştirmiş bu konu hakkında gerekli itirazı yapmıştı. Bu açıdan bakıldığında ise NATO müttefikliğinin sadece görüntüden ibaret olduğu, bu müttefikliğin bariz bir şekilde SADECE birilerinin amaçları hizmet ettiği anlaşılmaktadır.

Eğer NATO gerçek bir müttefiklik çatısı olsaydı, PKK bu zamana kadar gelmeden çoktan imha edilir; NATO, PKK’ya karşı bir duruş ve icraat sergilerdi… Fakat maalesef zamanında gözümüze çekilen körlük perdesi, bizi bunları kasten görmemezlik yapmaya itti.

Gözünü yeni yeni açmaya başlayan ve bölgede gerek istihbarat konusunda gerekse askeri mühimmat konusunda güçlenen bir Türkiye var. Ve zıt kutuplar "Ortak Hedef Türkiye" için bir arada toplanmış durumda.

Türkiye bölgedeki gücünü Suriye’de oynanan istihbarat oyunlarında açıkça göstermeye başladı. Ve daha da gelişmeye devam ediyor.

Ve özellikle ve ÖNEMLE şunu da bilgilerinize arz etmek istiyorum: TÜRKİYE’NİN HEDEFİNDE ORTADOĞU HAKİMİYETLİĞİ VAR.

Tüm planlar ve gelişmeler hedef 2023’ü gösteriyor…

(NOT: AKP Genel Kurulunda önemli mesajlar mevcut.)

***

Artık yenilenen web sitem ile sizlerle daha fazla bilgi paylaşımında bulunacağım inşaAllah.

Yorumlarınızı bu sayfa üzerinden paylaşmanızı umuyorum:

http://www.esrefzekiparlak.com/suriye-ve-yeni-ortadogu-projesi/

Eşref Zeki Parlak

http://www.esrefzekiparlak.com

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: