SURİYE DEVRİMİNİ DESTEKLEYEN LÜBNANLILAR HİZBULLAH BAYRAĞI YAKTI


İRAN ANALİZ / 30.000′i aşkın çocuk, bebek, kadın ve masumun acımasızca katledildiği Suriye’de Esed rejimine destek veren Şii Hizbullah örgütüne tepkiler de giderek büyüyor. Son olarak Hizbin operasyonlar birim komutanı Ebu Abbas, beraberindeki bazı militanlar ve Şebbihalarla birlikte Suriye topraklarında Özgür Suriye Ordusu tarafından öldürülmüştü. Katliamlara açık destek veren Hizbullah karşıtı bir gösteri Trablus’tak düzenlendi. Sarı Hizbullah bayrakları yakılırken Suriye devrimine destek sloganları atıldı.

Lübnan’ın kuzeyindeki Trablus şehrindeki el-Kubbe bölgesinde yer alan Hamza Camisinde cuma namazı çıkışında Suriye devrimine destek gösterileri yapıldı. Yüzlerce kişinin katılımıyla başlayan yürüyüş İbni Sina caddesine ulaştı. Hamza Camisi imamı ve Lübnan’daki İslami Uyanış Alimleri Heyeti başkanı Şeyh Zekeriya el-Mısri de gösterilere öncülük etti.

“Açıklamalar değil Silah İstiyoruz” başlığı verilen Cuma gösterilerinin düzenlendiği Suriye devrimine destek için Lübnan’da da gösteriler düzenlendi. Bunlardan birisi olan Lübnan’daki gösterilerde de Esed müttefiki olan Şii Hizbullah örgütüne ait sarı bayraklar yakıldı.

Esed müttefiki Nusayri Alevilerinin bulunduğu ve ara ara Hizbullah örgütünün desteğiyle bölgedeki Sünni bölgelerine yönelik terörist eylemler gerçekleştirdiği biliniyor. Özellikle hassasiyetin ve Sünni nüfusun yoğun olduğu Trablus bölgesinde Esed-Hizb güçlerinin Suriye halkına yönelik herhangi bir yardım kampanyası, mültecilere el uzatma, destek verme, açıklama veya konferans yapma, gösteriler düzenleme gibi hemen her tür faaliyeti sabote etmeye çalıştığı, kimi zaman darb, kimi zaman ise silah ile terörize ettiğine dikkat çekiliyor.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: