ŞANTAJ, İFTİRA VE RÜŞVETİN ADRESİ BAHA EL-ARACİ


İRAN ANALİZ / Mevcut Irak meclisindeki bazı milletvekillerinin fanatik Şii Mukteda Sadr grubundan vekil Baha el-Araci ile ilgili olarak şantajcılık yapmak ve iftiralarda bulunmak gerekçesiyle suçlamalarda bulundu. Milletvekillerinin suçlamaları arasında A’raci’nin aynı zamanda 40.000 dolar tutarında parayı Iraklı siyasilere karşı kullanılacak kampanyalar için eş-Şarkiyye kanalında konuk olma karşılığında rüşvet olarak aldığı kaydedildi.

Milletvekillerinin hukuki bir dava olarak açtıkları dosyada fanatik Şii Mukteda Sadr grubunu temsilen mecliste bulunan Baha el-A’raci ile ilgili birçok suçlama yer alıyor. Buna göre el-Araci İngiltere’nin başkenti Londra’ya giderek 40.000 dolar da rüşvet aldı.

Bazı haber kaynaklarının aktardığına göre milletvekillerinin el-Araci aleyhinde başlattıkları hamlenin çok geçerli sebepleri bulunuyor. Habere göre el-A’raci Londra’ya el-Bezaz’ın daveti üzerine 40.000 doları teslim almak üzere gitti. Bunu Iraklı siyasilere karşı kampanya başlatmak üzere eş-Şarkiyye kanalı stüdyolarına konuk olmak amacıyla aldı.

Bu tür bir işin ilk defa yapılmadığını belirten gözlemciler daha öncesinde milletvekili Ahmed el-Ceburi ile ittifak içerisindeki çalışmalara da dikkat çekiyor. Buna göre el-Araci ve el-Ciburi’ye karşı tutum alan bazı yetkililer ve mütedeyyin kesimlere şantajlar yapıldı. Araci de bir konuşmasında Ahmed Ciburi’nin büyükelçi Esad Ebu Kelel’i düşürmek istediğini, belirli bir konuda kendisine yardımcı olmadığını vs itiraf etmişti.

Şeffaflık Komisyonunun çalışmaları sonucunda yolsuzluk, adam kayırma ve zimmet gibi hususlarda delilleriyle belirleyip mahkemeye sevkedilmek üzere meclise sunduğu çeşitli listeler bulunuyor. Bunlar arasında Baha el-Araci de yer alıyor! Asıl ilginç olan ise bu komisyonun başkanlığını yine el-Araci’nin yapıyor olması!Bu nedenle görevinden alınıp mahkemeye sevkedilecek ve cezaya ugrayacak binlerce kişinin mezhepsel/siyasi kaygılar nedeniyle Araci tarafından masaaltı yapıldığı, listelerden çıkartıldığı veya isimlerinin yok sayıldığı kulislerde konuşulanlar arasında.

Bu durum aslında benzer şekilde diğer tüm devlet kamu, kurum ve kuruluşlarında da mevcut. İşgal projesi olan siyasi sürecin yapısını mevcut hükümet ve kurumlarının nasıl yönetildiğini gösteren bu örnek gibi yüzlerce örnek daha bulunuyor. Örneğin başbakanlık yapan Maliki’nin 70′lerden itibaren bizzat yönettiği bombalı araç saldırıları, suikastlar ve terörist eylemler nedeniyle yüzlerce masumu öldürdüğü, bunun için ceza aldığı biliniyor. Yine Sünnilere karşı etnik temizlik saldırılarında yer alan çok sayıda Mehdi Ordusu ve Bedir Tugayları gibi Şii terör örgütü militanları şu an hükümetin çeşitli güvenlik birimlerinde görev yapıyor!

Baha el-A’raci ismi daha çok 2010 yılındaki sözde seçim kampanyalarında İslam tarihinde önemli bir yeri olan, ilk Müslümanlardan ilk Halifelerden Hz. Ebubekir’e (ra) açıkça hareket etmesi ile öne çıktı. Fanatik Şii Mukteda Sadr grubundan seçimlere katılan el-Araci ve çeşitli Şii vekiller kendi tabanından oy kazanmak için televizyon ekranlarından Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman (ra) gibi İslam’ın önemli simalarına hakaret etme yarışına girmişti.

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: