Bir gizli tanık komedisi daha!


Bir gizli tanık komedisi daha!

Ergenekon yaşanan çarpıcı gizli tanık olaylarının bir benzeri Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin yargılandığı davada ortaya çıktı. Polisin, gözaltına aldığı öğrencilerden birini gizli tanık yaptığı, bu öğrencinin aynı zamanda şüpheli diye ifadesini aldığı anlaşıldı

Ankara’da, Hopa’da gözaltına alınan gençlerin yargılamaları yapılırken aynı saatlerde İstanbul’da da Kocaeli Üniversitesi öğrencileri yargıç karşısındaydı. Basın açıklamalarının örgüt faaliyeti, pankart ve dergilerin suç delili olarak gösterildiği davada bir de hukuk skandalı yaşandı. Sanık öğrencilerden birinin, gizli tanık olarak da ifadesinin alındığı tespit edildi.

Kocaeli Gençlik Derneği’ne Kasım 2010’da operasyon düzenlendi. Çoğunluğu Kocaeli Üniversitesi öğrencisi olan 20 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, “Amerika Defol Bu Vatan Bizim” kampanyaları, 8 Mart Dünya ve Taksim’deki 1 Mayıs kutlamaları gibi 26 eylem, örgütsel faaliyet olarak gösterildi, “örgüt üyesi olmak” suçundan yargılanmaları talep edildi.

"PSİKOLOJİK BASKI GÖRDÜM"

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk oturumu 15 Haziran 2011’de yapıldı. Sanıklardan Yunus Emre Türk “Gözaltında manevi işkenceye tabi tutuldum. Beni yapmadığım eylemlerden sorumlu tutacaklarını, bazı sanıklar aleyhine ifade verirsem serbest kalacağımı söylediler. Savcı da gelip benimle konuştu. Şüpheli ifademin dışında Kadir Uçar takma adıyla gizli tanık olarak da ifademi aldılar” dedi.

Türk’ün doğruları söylediği ise önceki gün yapılan 4. oturumda tespit edildi. Mahkeme heyeti, gizli tanığın Yunus Emre Türk olduğunu belirterek bu gizli tanığın duruşmada dinlenmesine yer olmadığına karar verdi.

Hilal KÖSE – CUMHURİYET

http://www.gazetecileronline.com/newsdetails/4267-/GazetecilerOnline/bir-gizli-tanik-komedisi-daha

Etiketlendi:

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: