Durmak yok BOP’a devam!


Metin Yeşiltepe

metin_yesiltepe

Top mermisi yedik ciğerimiz yandı. Suriye ile savaşın eşiğinde kaç aydır ha girdik, ha giriyoruz.. Uçağımız düşürüldü savaş olmasın dedik, masumlar ölmesin dedik ve aldık bayrakları Suriye Türkiye kardeştir naraları attık. Anlaşılan o ki Abd ve Nato’nun planına çomak soktuk ki yeni bir Türkiye misillemesi yapıldı. Akçakale’de 4’ü çocuk 1’i kadın toplam 5 kişi hayatını yitirdi. Günahsızlar hayatlarını yitirdi, çocuklar geleceğinden oldu, yaşam hakları ellerinden alındı.

Türkiye Akp hükümeti ile komşularını tam anlamıyla satışa getiren bir hükümet yapısı ile bizleri olmadık düşmanlıklara ve sonuçlarının ne olacağını bilmediğimiz yada az çok tahmin ettiğimiz sınır ötesi bir savaşa sürükleyecek. BOP’un eş başkanlarından olan ve bunu daha önceki yazımda da sizlere tüm konuşmalarına kadar açıkladığım Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üzerine düşen görevi layığıyla yapmakta ve Türkiye’nin ilerideki konumunu değiştirebilecek büyük hasarlı adımlar atmaktadır.

Hükümet olarak daha önce her çıktığı yerde konuşan Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye konusunda eline yüzüne bulaştırdığı diplomatik atılımlar ne yazık ki onların istediği gibi olacak gözüküyor. Yani savaşa Türkiye girecek yalnız kazananlar bizler değil Abd ve Nato olacak.

Suriye ile Savaşa Hayır.

Her şeyden önce bu çıkabilecek olayların bizleri savaşın eşiğine kadar götürebilecek bir durum olduğunu ve bu olaylarla sadece sivillerin öleceğini bilmemizin yanında, Türkiye’nin ileriki adımlarına çok büyük değişikler yapmasına ve BOP’un en ince detayına kadar işlediği, Kürdistan hayali taşıyan hayallerin gerçekleşmesi için atılan bir adım olduğu açık ve nettir.

Bu Konuma Türkiye Nasıl Geldi?

Ak Partinin izlemiş olduğu diplomatik yol ve yaptığı hataların sonucu olan Suriye, Ak Parti’de bir çıban gibi çıktı ve şimdi bu çıbanı nasıl temizleyeceğinin adımını kara kara düşünmektedir. En son olan olaylar neticesinde Nato ve Abd gazı ile zaten bu vakte kadar gelebilen hükümet istenilen kozu almış ve tezkere için meclis görüşmelerini başlatmıştır. Durumun boyutu hiç iç açıcı olmamakla birlikte bizleri yani Müslümanları birbirine düşüren emperyalist güçlerin kazandığı bir plan olmuş ve bu çıban hükümet kanadından tüm Türkiye’ye mal olan bir durum olmuştur.

Geçtiğimiz yıllarda Suriye – Türkiye ilişkilerinin bir hayli iyi olduğu ve ortak bakanlar toplantısını bir yana bırakalım iki devlet büyüğünün aileleri ile tatile kadar gittiği de gözler önündeydi. Recep Tayyip Erdoğan neden böyle bir viraj alarak Suriye ile politikaları bozduğunu düşünmeli, neden sorusunu bir de kendimiz yanıtlamalıyız. Her konuşmasında bağırdığı o BOP’un tıkırında işlediğini iyi bilmeliyiz.

Dediklerimin kısası, Ak Parti hükümet olarak dış politikaları emperyalist güçlerin baskısına boyun eğerek Türkiye’yi kazığa oturtan bir politika izleyerek tüm komşularımıza düşman eyletti. Haricinde bir savaş çıkması durumunda bizleri koruması gereken komşularımız ki bunlar Müslüman ülkeler olan İran ve Suriye gibi ülkeler bizi yalnız bırakacağı açıktır. Hakettik mi, evet ettik !

Mantıklı hareket etmeliyiz, milliyetçi ruhumuzun bir anda kabararak aldığı kararlar bizi hiç içinden çıkılmayacak bir hale sokabilir ve bu savaş Suriye – Türkiye arasında olmaktan bir anda çıkabilir. Bu adımlar topla, tüfekle ve bombalardan ziyade, ölümlerden ziyade daha mantıklı, tarihine leke sürmeyecek bir Türkiye olarak atılmalıdır ve ayrıca unutmayın ki eğer Nato ve Abd bir destek veriyorsa kesinlikle o destekte bir iş vardır. Sonunu kendi hazırlayan Türkiye’ye halk dur demeli.

Savaşa Hayır !

Sevgi ve saygılarımla . . .

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: