MOSSAD AJANI İSRAİL’DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİNDE


Eski Mossad Yetkilisi ELİEZER TSAFRİR (Geyzi)

İsrail ile Kuzey Irak’ta yaşayan Kürtler arasında tarihsel bağlar olduğu inkar edilmeyecek gerçeklerdendir.

Özellikle 1970’li yıllarda Mulla Mustafa Barzani (Bugünkü Mesud Barzani’nin babası) ile sıcak ilişkiler yaşandığı ve İsrail Gizli servisi Mossad tarafından Irak ordusuna karşı kullanılmak üzere silah yardımında bulnulduğu artık sır olmaktan çıkmış durumdadır.

1970’li yıllarda Irak’taki Kürtlere yardım eden İsrail bu kez 1990-2010’lu yıllarda Irak’taki direniş örgütü (Bize göre terörist ) PKK örgütünün imha edilebilmesini sağlamak maksadı ile PKK’nın can düşmanı olan Türk ordusuna insansız hava araçları ve yüksek teknoloji ürünleri satmaktadır. Hatta Abdullah Öcalan’ın yakalanmasında en önemli istihbarat bilgisini (Bulunduğu ev’in adresini) İsrail istihbarat birimi Türk yetkililere bizzat takdim ediyor.

Buna rağmen İsrailli bir güvenlik eğitimi veren şirket elemanları Hollandadaki ortakları aracılığı ile Erbil Havaalanı korumalarına güvenlik eğitimi veriyor. Gazeteci Seymour Hersh ise bunu İsrail Irak Kürtlerini eğitiyor diyerekten haber yapınca Türk basını olayı az bir değişiklikle İsrail PKK’ya eğitim veriyor diye değiştirerek İsrail ile Türkiye’nin işilkilerini daha da bir bozabilecek malzemeyi kullanılır hale getirmiş oluyor.

Türk Hükümeti de bu malzemeyi kullanmaktan zerre kadar çekinmiyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dahil bir çok kademeden yetkili İsrail’i bu konuda suçlu ilan etmekten çekinmiyorlar.

Erbil Havaalanı görevlilerinin eğitimi haberi İsrail gazetesi Yediyot Ahronot’ta yayınlandı ve tercümesini de kendim yapıp aynı gün Anadolu Ajansı Muhabiri Bayan Nursel Gürdilek hanımefendiye iletmiştim.Yani İsrail bu konuda bir suçluluk içinde olsaydı bu haberin yayınlanması mümkğn olmazdı herhalde.

Kaldı ki Erbil Havaalanı bir Türk firması tarafından inşa edilebiliyorsa , Kuzey Irak’ın her türlü inşaat malzemesi ve gıda sevkiyatı Türkiyeden yapılabiliyorsa İsrail’in aynı bölgenin ve oluşumun güvenlik görevlilerini neden eğitemesin ki?

İşte Irak’a 1970’li yıllarda Mossad yetkilisi olarak giden ve Molla Mustafa Barzani’ye silah götüren ajanı bulduk ve İsrail’deki Türkiyeliler birliği salonlarında konu ile ilgili bir konferans vermek üzere davet ettik.

ELİEZER TSAFRİR (Lakabı Geyzi)

Eliezer Tsafrir (takma adı Geizi) eski Şabak ve Mossad ajanı, ve Menahem Begin’in Arap işleri baş danışmanı. Zamanında Mossadın Lübnan ve ırak Kürdistan büro şefliğini de yaptı.

Emekli olduktan sonra ICT (Uluslararası terörle savaş enstitüsü), İDC (Herzlia inter disciplinary Center) de araştırma görevlisi olarak çalıştı. İsrail ve yurt dışında pek çok konferanslar verir, yayınlanmış üç kitabı vardır: "Ana Kurdi", Kürdistanda savaş ve kaçış; "Küçük Şeytan, Büyük Şeytan": İran ihtilalinin hikayesi; Labirent: Lübnan Arap saçında trafik polisliği.

Eliezer Tsafrir konferansı 10.10.2012 akşamı saat 20.00’de İsrail’deki Türkiyeliler birliği lokalinde gerçekleştirilecek. Katılmak isteyenler Rehov Mohrey Hasigariyot No.7 Bat-Yam adresine gelirlerse ilginç bir sohbet bulacaklarından eminim.

VIDEO LINK :

http://www.hasturktv.com/israilde_gundem/4493.htm

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: