Soner Yalçın’dan Mektup


Odatv Davası kapsamında tutuklu yargılanan gazeteci Soner Yalçın’dan mektup var. Gazeteci Aslı Aydıntaşbaş’ın tanık olarak dinlendiği Ergenekon Dava duruşmasına işaret eden Yalçın mektubunda "Ergenekon’la, Odatv Davalarının birleştirileceğinin ortaya çıktığını" savundu. "Biz de heyecanla Tübitak ek raporunu bekliyorduk, oysa karar çoktan verilmiş" ifadesini kullandı.

Odatv Davası kapsamında tutukluluğu devam eden gazeteci Soner Yalçın, Silivri Cezaevi’nde kaleme aldığı mektubunda Ergenekon Davası’nın 235. duruşmasını anlattı. "27 Eylül 2012’de gazeteci Aslı Aydıntaşbaş’ın tanık olduğu duruşmada, kendisiyle Aydıntaşbaş arasında geçen telefon konuşması tapesinde bir bölüm okunduğunu ve Aydıntaşbaş’a İlhan Cihaner ile ilgili kullanılan ‘derin adam’ sözünün ne anlama geldiğinin sorulduğunu" hatırlattı.

Bunun üzerine Aydıntaşbaş’ın, Odatv iddianamesinde yer alan bu tapenin Ergenekon davası ile ne ilgisinin olduğunu sorduğunu belirten Yalçın, mahkeme başkanının "birleştirme talepli dosyadan soruluyor" şeklindeki yanıtı hatırlattı.

Mektubunda özellikle bu konu üzerinde durarak "Birleştirme talepli dosyadan neden bizim haberimiz yok?" diye soran Yalçın, hukuken olması gerekeni şöyle savundu:
"Odatv davasının görüldüğü mahkemede iddia makamının, dosyayı Ergenekon davasının görüldüğü mahkemeyle birleştirme talebinde bulunması gerekiyor. Bu talep üzerine biz sanıklara ve avukatlarımıza da görüşlerimiz sorulmalı. Bunun üzerine karar verilmeli. Oysa kapalı kapılar ardında neler oluyor"

Odatv davasında Tübitak’ın ek raporunu heyecanla beklediklerine de değinen Yalçın, mektubunu "Ne safmışız. Karar çoktan verilmiş. Ergenekon davası ile Odatv davası birleştiriliyormuş. 2 yıldır cezaevindeyim. Ergenekon davası torbasına atılarak tutukluluk mahkumiyet sürecek gibi görünüyor. Böyle mi adalet sağlanacak?" diye noktaladı.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: