Barzani Yahudilerin silah müşterisi oldu!


İRAN basını, bir Hollanda gazetesine dayanarak, peşmerge reisinin İsrail’le 20 milyar dolarlık anlaşma yaparak en büyük müşterisi olduğunu yazdı.

Barzani, İsrail’in en büyük müşterisi

İran medyası, peşmergebaşı Mesut Barzani’nin oğlunun İsrail ile yaptığı silah anlaşmasının 20 milyar doları bulacağını bildirdi. Telegraph ise Türkiye-Suriye sınırında savaş sürdüğünü savundu

Kuzey Irak Kürt yönetiminin İsrail ile yeni bir silah anlaşması yaptığı, böylece bölgenin, İsrail savunma sanayinin Asya’daki en büyük müşterisi haline geldiği öne sürüldü. İran medyası, Hollanda’nın De Telegraaf gazetesine dayanarak, peşmergebaşı Mesut Barzani’nin oğlu Masrur’un İsrailli savunma heyeti ve üç İsralli işadamının sahibi olduğu bir ABD’li şirket ile silah anlaşması yaptığını duyurdu. İsrail silahlarının, Kuzey Irak’ta Suriye sınırından ulaştırılacağı belirtilen haberde şöyle denildi: “Bölge, 12 savaş uçağı, 20 helikopter, 3 nakliye helikopteri ve İsrail Abrams tankı, bir füze kalkanı, uçak savar toplar, personel taşıyıcı, radar sistemleri dahil, 20 milyar dolarlık anlaşmalar yaptıktan sonra bu yıl İsrail’in Asya’daki en büyük müsterişi olacak.” İsrail ve ABD’li destekçilerinin Irak’ı Sünni, Şii ve Kürt bölgeleri arasında bölmek için çaba gösterdiklerini de belirtiliyor.

Suriye sınırında savaş

İngiliz Telegraph gazetesi, Türkiye-Suriye sınırına dikkat çekerken “Bu fiili savaş, daha ne kadar ilan edilmemiş bir savaş olarak kalacak?” sorusunu sordu. Gazete, Suriye’den ateşlenen top mermilerinin Akçakale’ye düşmesi ve devam eden karşılıklı ateşe vurgu yaptığı haber yorumda, Ankara’daki Batılı diplomatlar dahil bazı gözlemcilerin, Akçakale olayından sonra Türkiye ve Suriye’nin geri çekileceği ve durumun sessizce yatıştırılacağı yönündeki tahminlerinin gerçekleşmediğini belirtti.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: