Ergenekon Davasında Tanık Tuncer


Ergenekon davasının Dünkü duruşmasında tanık İsmet Tuncer dinlendi. Emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un yasadışı bir beyanına şahit olmadığını belirten tuncer, "konferanslardaki konuşmaları da Türkiye’nin stratejik durumuyla ilgiliydi. Tolon siyaset bilmezdi " dedi.

Ergenekon davasının dün yapılan duruşmasında emekli orgeneral Hurşit Tolon’un talebiyle tanık olarak İsmet Tuncer dinlendi.

Tolon’un avukatı ilkay Sezer’in "müvekkilimin cebir şiddet kullanarak hükumeti yıkmaya teşebbüs gibi bır beyanına şahit oldunuz mu?" sorusuna tanık tuncer, şu yanıtı verdi:
"Tolon, bütün konferanslarda Türkiye’nin stratejik durumuna yönelik konuşmuştur. Böyle bir beyanatı olmadı. Milliyetçi, muhafazakar, cumhuriyet ilkelerine saygılı, hukukun üstünlüğüne inancı nedeniyle büyük saygımız vardı. Zaten bu ilkelerin dışında hareket eden kişi derhal o guruptan ayrılırdı."

Tuncer’e avukat Dilek Helvacı da soru yöneltti.. Helvacï ,iddianamede parti kurma çalısmalarının, halkı hükumete karşı isyana teşvik olarak değerlendirildiğini hatırlattı ve Tolon’un da katıldığı bu çalışmaların amacını sordu.

Tanık İsmet tuncer, amacın siyasi birlikteliği sağlayıp siyaset yapmak olduğunu söyledi ve ekledi "onun dışında bir amaç olamaz"

Tolon’un konferanslardaki ya da bireysel konuşmalarında halkı silahlı isyana teşvik etmeye yönelik beyanına şahit olup olmadığını sorusuna da, Tuncer’in yanıtı "hayır " oldu.

Tuncer sözlerini" 2005 -2008 yıllarında konferanslarda gezilerde beraber olduk. Allah şahidimdir böyle bır hareket icinde babamin oğlu olsa onu tanımazdım" diye noktaladı.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: