Ergenekon’da Fener Rum Patriği Bartholomeos Tanık Olarak Dinlensin Talebi


Ergenekon Davası’nda Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Şile kazılarına ilişkin dosyanın tutuklu sanıkları Ulaş Özel, Okan İşgör ve Hüseyin Yanç’a söz verdi.

Ergenekon Davası’nda Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Şile kazılarına ilişkin dosyanın tutuklu sanıkları Ulaş Özel, Okan İşgör ve Hüseyin Yanç’a söz verdi. Pkk itirafçısı tutuklu sanık Hüseyin Yanç, örgütten ayrıldıktan sora pişmanlık yasasından faydalanabilmesi için devlete hizmet ettiğini söyledi. Yanç, "Ben ‘Ergenekon’ örgütünün üyesi değilim. Cumhurbaşkanı‘na mektup yazıp iş bulmuştum. 1 yıl çalıştıktan sonra 2009’da tutuklandım. Karım, çocuğum perişan oldu. Keşke teslim olmayıp dağda ölseydim" dedi.

EMRAH ÖZDEMİR DİNLENDİ

Önceki duruşmalarda sağlık sorunları nedeniyle ifadesinin alınmasına ara verilen Emrah Özdemir’in dinlenilmesine devam edildi. 1996 yılında öldürülen kumarhaneler kralı olarak anılan Ömer Lütfü Topal‘ın şöförünün oğlu olan Emrah Özdemir’in, sanıkların kendisini tehdit ettiğini iddia etmesi nedeniyle gizli tanık odasından ifadesi alındı. Bu arada 16 oturum duruşmalardan men cezası alan tutuklu sanık Muzaffer Tekin de cezaevinden getirtildi.

"KOMUTANLAR ARACILIĞILA HABER GÖNDERDİ"

Sesi ve görüntüsü bozulmadan görüntüsü duruşma salonundaki ekranlara yansıtılan tanık Emrah Özdemir, "Muzaffer Tekin‘i ilk kez 2004 yılında Beşiktaş‘ta gördüm. Tekin ile yüzyüze konuştuk ancak telefonla mesajlaşmadık" dedi. Tanık Özdemir, Muzaffer Tekin‘in komutanlar aracılığıyla kendisine haber göndererek ifadesinden vazgeçmesini istediğini iddia etti. Özdemir "Silivri Cezaevi‘nden Tekirdağ‘a nakledilmeden önce kolumdaki ezilmeden dolayı cezaevi kampüsündeki hastaneye gittim. Muzaffer Bey de hastenedeydi. Ben onu görünce komutana, ‘Beni aşağıya indirmeyin, onlar gitsin, öyle indirin’ dedim. Onlar başka yere alındıktan sona ben indirildim" şeklinde konuştu. Bunun üzerine söz alan Tekin’in "Sayın başkanım iftira boyutuna geldi. Bu söylediklerine tanık olanların dinlenilmesini istiyorum" dedi.

"Bartholomeos‘UN TANIK OLARAK DİNLENMESİNİ TALEP EDİYORUM"

Özdemir, "Muzaffer Tekin ve tutuklu sanıklardan Sevgi Erenerol’un da aralarında bulunduğu bazı kişilerin Fener Rum Patrikhanesi’nde toplantı yaptıklarını Adil Timurtaş’tan duydum" dedi. Sanık Muzaffer Tekin bunun üzerine "Bartholomeos beni Patrikhane’de görse bir kaşık suda boğar. Fener Rum Patrikhanesi’nde hükümeti yıkmak için toplantı yaptık öyle mi?" diye sordu. Tanık Özdemir de "Evet" diye cevap verdi. Muzaffer Tekin, "Tanığın bu ifadesi yalan söylediğinin açık belgesidir. Bartholomeos‘un tanık olarak çağrılmasını talep ediyorum" dedi. Mahkeme heyeti duruşmayı yarın saat 08.45’e erteledi. – İstanbul / Silivri

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: