FİDAN-EYMÜR’ÜN KOZİNOĞLU’NU BİTİRME PLANI


Kozinoğlu’nu koğuşunda dinlediler

Aydınlık, Kaşif Kozinoğlu’nun Ergenekon tertibiyle tutuklanıp Silivri Cezaevi’nde hayatını kaybetmesine kadar ilerleyen süreçle ilgili önemli bilgilere ulaştı. İstihbarat kaynaklarına yakın üst düzey bir yönetici, Kozinoğlu’nu ölüme kadar götüren sürecin MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile eski MİT Kontr-terör Daire Başkanı Mehmet Eymür’ün kontrolünde yürütüldüğünü açıkladı

İşte istihbarat kaynaklarına yakın üst düzey görevliden Kaşif Kozinoğlu’nun tutuklanması ve “sır ölümü”yle ilgili çok önemli açıklamalar:

“MİT Dış Operasyonlar Daire Başkanı Kaşif Kozinoğlu, uzun zaman eski MİT Müsteşarı Şenkal Atsagun ile ortak hareket etti. Kaşif Kozinoğlu, eski MİT Kontr-terör Daire Başkanı Mehmet Eymür’ün MİT’ten atılmasında çok önemli sebepler ortaya koydu.

Bu gerekçeler yalanlanamadı ve Eymür MİT’te etkisizleştirildi. O yüzden MİT içindeki CIA’ya en yakın adam olarak bilinen Mehmet Eymür’ün, Kozinoğlu’na kini çok daha eskiye dayanıyor.

Okullardaki ABD’lileri Eymür organize etti

Fethullah Gülen okullarının CIA ile ilişkilerini tespit edip raporlaştıran Kaşif Kozinoğlu, bu raporlarla Türk Cumhuriyetleri’nde Gülen okullarının kapatılmasını sağlamıştı. Kozinoğlu’na göre Fethullah Gülen’in yurt dışındaki okullarındaki Amerikalıları Mehmet Eymür organize ediyordu. Mehmet Eymür, Kozinoğlu’nu CIA ve MOSSAD’a da ihbar etti.

Fidan-Eymür işbirliği

Kozinoğlu’nu bitirmek için Eymür ve şimdiki MİT Müsteşarı Hakan Fidan işbirliği yaptı. Mehmet Eymür-Hakan Fidan birlikteliği Şenkal Atasagun-Kaşif Kozinoğlu ekibini bitirme projesiydi. Kozinoğlu’nun tutuklanması ve cezaevinde kalp krizi geçirmesine kadar bütün süreç Mehmet Eymür ve Hakan Fidan’ın bilgisi dahilinde gerçekleşti. Kozinoğlu tutuklanmadan önce geniş kapsamlı sağlık kontrolünden geçirilmişti.

Hiçbir rahatsızlığı yoktu

Kozinoğlu’nun hiçbir rahatsızlığı yoktu. Daha önce Kozinoğlu için hayati tehlikeye sebep olacak herhangi bir hastalığa dair sağlık raporu da verilmiş değil.”

Kalp krizine götüren süreç

Aynı yetkilinin anlatımına göre, Kozinoğlu’nu kalp krizine götüren süreç, kontrollü bir şekilde işledi. Cezaevi izleme grubu, Kozinoğlu’nu uzun süre izledi ve dinledi. Ortam dinlemesiyle koğuş arkadaşlarıyla yaptığı konuşmaları kayıt altına aldı. Bu kayıtlar gün gün dosyalandı. Dinlemeler, Kozinoğlu’nun etrafıyla hangi bilgileri paylaştığını öğrenmek ve tedbir için yapıldı. Bilgi paylaşımını önlemek için ölümünden 3 hafta önce dinlendiği ve izlendiği Kozinoğlu’na da hissettirildi. Bu yolla Kozinoğlu’na psikolojik baskı yapıldı, cezaevi yemekleri yemek istemedi. Dışarıdan getirilecek teslimatlı ev yemekleri istedi ancak bu talep cezaevi yönetimince reddedildi.

http://www.aydinlikgazete.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6229%3Afdan-eymueruen-koznolunu-btrme-plani&catid=35%3Ajoomla&Itemid=95

__________ ESET NOD32 Antivirus Akıllı Güvenlik tarafından sağlanan bilgiler, virüs imza veritabanı sürümü: 6698 (20111209) __________

İleti ESET NOD32 Antivirus Akıllı Güvenlik tarafından denetlendi.

http://www.nod32.com.tr

Etiketlendi:

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: