Houston Chronicle: Gulen cemaati ile iliskili vakif okulunda kanunsuz isler! (Haziran 6, 2012) /// CC : @vardiyabizde @BalyozGercekler @rodrikdani


Bu haber 6 Haziran 2012 tarihinde Houston Chronicle gazetesinden cikmistir, haberin linki asagidadir.

“Sali gunu aciklanan bir denetleme raporunda, Alphretta’da bulunan basarili bir vakif okulunun baska ulkelerden eleman ise almak icin vatandasin vergisini kullandigi, gerekli denetleme yapilmadan uluslararasi geziler duzenledigi ve iliskili oldugu kuruluslara is verdiginden bahsediliyor. (ccc: Sanki bunu bir yerden animsiyorum!)

Atlanta Journal-Constitution’a gore bu denetleme raporu (Fulton County Devlet Okullari adina hazirlanmistir) Fulton Bilim Akademileri Orta Okul’u yoneticilerinin idari ve mali kararlarini incelemektedir. Bu okul, Turk imam ve egitim oncusu M.Fethullah Gulen’e bagli oldugu one surulen ABD’dek yaklasik 130 okuldan biridir. Ilce egitim mudurunun belirttigine gore bu okul vakif statusunun devami icin halihazirda basvuruda bulunmamistir.

Fulton Bilim Akademisi daha once “ozel” okula donusmek istediklerini duyurmuslardi.

Rapora gore okul neredeyse $7 5,000 dolari okullarindaki %20 calisani (ozellikle Turkiye’den) ise alabilmek icin harcamistir. Rapor ayrica 2011-2012 yillarinda Turkiye’ye duzenlene gezilerde de uygunsuzluklar oldugundan bahsediyor.

Denetlemeyi yapan mufettisler ayrica, okul ile malzeme saglayan sirketler ve diger kurumlar arasinda ticari kapsamin disinda iliskiler oldugunu rapor etmislerdir.”

[1] Audit shows ‘egregious’ conduct at charter school, http://www.chron.com/default/article/Audit-shows-egregious-conduct-at-charter-school-3612589.php, June 6, 2012

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: