IRAKTA MÜSLÜMANLARI ÖLDÜRMEYE SON VERİN KAMPANYASI


İRAN ANALİZ / Fanatik Şii Nuri Maliki iktidarındaki Irak hükümetine bağlı cezaevlerinde Sünnilere yönelik toplu idamlarda yoğun artış yaşanması, aynı şekilde ülke genelinde geniş kapsamlı rastgele tutukmaların yaşanması nedeniyle farkındalık oluşturma adına bir kampanya başlatıldı. Facebook üzerinden başlatılan İngilizce kampanya “Irak’ta Müslümanları Öldürmeye Son Verin” başlığını taşıyor.

Soykırım ve etnik temizlik halini alan tehlikeli gidişittan dünya kamuoyunu duyurmak için İngilizce başlatılan kampanya aynı zamanda Arapça sayfasını da hizmete soktu. “Irak’ta Müslümanları Öldürmeyi Durdurun!” başlığı taşıyan kampanya sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden duyuruldu. Sistematik bir şekilde yürütülen tutuklama, göçe zorlama ve öldürme gibi özellikle Ehli Sünnet kökenli Iraklı vatandaşları hedef alan haberler, gelişmeler ve yaşananlar kamuoyu ile paylaşılıyor.

Kampana sözcüsü Abdullah Abdurrahman ed-Devseri yaptığı açıklamasında: “Kampanyanın amacı ilk olarak Nuri Maliki hükümetiyle şu an Irak’a hükmeden Şii milislerin işlediği faciaları hedeflemektedir. Dünyanın inanılmaz garib ve suskun tavrının ışığında Ehli Sünnete yönelik bu suçları göstereceğiz.” dedi.

Bu kampanya ile birlikte Arapça ve İngilizce bir şekilde Irak’ta yaşananlara dünya kamuoyunun odaklanmasını hedeflediklerini sözlerine ekleyen ed-Devseri diğer dünya dillerini de eklemeye çalıştıklarını belirtti. İmkanları ve şartlar ne olursa olsun bir an bile olsa Maliki hükümetinin işlediklerini ifşa etmekten geri durmayacaklarını sözlerine ekledi.

Irak’taki Sünni kökenli vatandaşlara yönelik inanılmaz bir mezhepçi politika güden Maliki hükümetine, çeşitli Şii örgütlere ait gizli/açık cezaevlerinde 700.000′i aşkın kişinin tutuladuğuna inanılıyor. İşkence, dayak, kötü muamele ve en temel insani gereksinimlerin dahi temin edilmediği cezaevinde tutuklananların nerdeyse tamamına yakınının somut bir delil olmaksızın, daha önemlisi somut bir suçlama dahi bulunmaksızın, mahkemeye çıkartılmaksızın tutuklu bulunduğuna dikkat çekiliyor.

Son aylarda gittikçe yoğunlaşan bir şekilde masum Sünni mahkumların toplu şekilde idam edildiği gelişmeler yaşandı.

Kampanyanın takibi için bu site ziyaret edilebilir http://www.facebook.com/stopkillinginiraq

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: