LÜBNANLI VEKİL: ARTIK KENDİMİZİ KORUMA DEVRİ GELMİŞTİR!


İRAN ANALİZ / El-Müstakbel hareketinden milletvekili Halid Dahir yaptığı açıklamasında ülkedeki tüm Sünni gençlerin kendisini koruyacağını, tıpkı terörist bombalı saldırılarda olduğu gibi bir şekilde başkalarının kendilerini öldürmelerine izin vermeyeceklerini, bunun kendileri ayıp olduğunu söyledi. Tümgeneral Vissam Hassan’ın terör saldırısına kurban gitmesi üzerine konuşan Zahir Hizbullah ve 8 Mart cephesine de açıkça mesaj verdi.

Yaşanan kanlı terör saldırısı üzerine konuşan milletvekili Halid Zahir MTV’ye verdiği demecinde: “Tüm Ehli Sünnet gençleri kendi nefsini korumaktadır. Bu şekilde öldürülmeye izin vermeyeceğiz.” dedi. Bugünden sonra önlerinde kendilerini savunmaktan başka bir çare kalmadığını vurgulayan milletvekili bu meselenin sadece Sünniler için değil aynı zamanda Hristiyan gençler için de söz konusu olduğunu söyledi. Bu konuda daha fazla bir şey de söylemek istemediğini belirtti.

Hizbullah’ın kendilerini tehdit ettiğini ve zaten 14 Mart Cephesini pasifist gördüğünü ve milli uzlaşmaya istekli olduğunu söyledi. “Ancak Hizbullah ve 8 Mart cephesi bilmelidirler ki sadece bizler ölmeyeceğiz, aksine onların grubu da ölecektir.” şeklinde konuştu.

Hizbullah’a hitap eden vekil Zahir: “Bizlerden 100o kişi veya 10 bin kişi öldürürürsünüz; burada mesele yok; ama şunu bilin ki ülkeyi size teslim etmeyeceğiz!” dedi ve ekledi: “Herkes Hizbullah’ın çıkardığı fitneyi durdurmasına çalışmalıdır. Bu da ortak bir konum almakla olur.”

Hükümetin istifasına dair sorulan soruya verdiği cevabında ise Zahir şunları söyledi: “Ey Necip Mikati! Halk seni devirmeden önce istifa et!” Son olarak Zahir açıklamasında mevcut Lübnan hükümetinin kendi başına karar alan bağımsız bir hükümet olmadığını; aksine Suriye rejimini savunan bir hükümet olduğunu söyledi.

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: