PAZAR GÜNÜ LÜBNAN’DA BÜYÜK ÖFKE GÜNÜ MİTİNGİ


İRAN ANALİZ / 14 Mart Cephesinin Beytul Vasat’ta düzenlediği toplantı sonrası konuşan milletvekili Nihad Menşuk Pazar gününün çok büyük katılımlı bir gösteriye şahitlik edeceğini söyledi. Sünni kökenli Tümgeneral Visam Hasan’ın öldürüldüğü bombalı terör eylemi üzerine düzenlenecek mitingin Lübnan’ı harap eden katil Beşşar Esed rejimine karşı öfke günü olarak adlandırıldığı kaydedildi.

Konuya dair toplantı sonrası açıklama yapan milletvekili Nihat Mensuk Pazar günü büyük bir protesto gösterisi düzenleyecekelerini söyledi. Lübnanın selameti için, şereflerinizi ve canlarını koruyacaklarını, vatanlarını muhafaza edeceklerini ve sahipsiz bırakmayacaklarını söyleyerek Lübnanlılara seslenen Mensuk yarını nHürriye meydanında hükümeti reddetme günü olacağını sözlerine ekledi.

Başbakan Necip Mikati’nin istifasını isteceklerini, Lübnan’ın güvenliğini ve ayağa kaldırılacağını söyleyen milletvekilinin sözlerinden yarınki büyük mitingin açıkça bir meydan okuma olduğu anlaşılıyor. Hizbullah’ın başbakan Refik Hariri suikastına karışan suçluları mahkemeye teslim etmesini de isteyeceklerini belirten milletvekili BM ve Arap Birliğinden de Lübnan’ı korumak, Lübnan-Suriye sınırını zabt etmek için gerekli adımları atmasını talep edeceklerini söyledi.

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: