Çetelere maaşlar Türkiye’den


Halep’te Suriye Ordusu ile çarpışan silahlı muhaliflerin komutandan şok iddia!

Esad’ı devirmek için gönüllü savaşçı olan Suriyeli muhaliflerin 100 dolar aylık aldığı ortaya çıktı. Maaşları, başta Türkiye ve bazı İslam ülkelerinin ödediği ileri sürüldü…

Suriye’de 20 aydır iç savaş var. Devlet Başkanı Esad’ı devirmek isteyen Özgür Suriye Ordusu’nun bazı komşu ülkelerden destek aldığı biliniyor. Bu ülkelerin başında da Türkiye bulunuyor. Bu yüzden Suriye ile olan ilişkilerimiz tamamen bozuldu. Suriye’nin ittifakları da Türkiye’yi tehdit etmeye başladı. Buna rağmen muhaliflere olan desteklerimiz sürüyor. Kaoslar yaşanırken bir iddia daha ortaya atıldı. Halep ve Şam’daki Suriye silahlı muhalif savaşçıları ilk maaşlarını aldılar.

Maaşların Türkiye’nin de içinde olduğu bazı İslam ülkelerinden gittiği öne sürüldü Rusya’nın Sesi Radyosu’nun AFP’den aktardığına göre, isyancıların çeşitli tugay komutanları maaşlarının Basra Körfezi ve diğer İslam ülkelerinden geldiğini ifade ettiler.

150 dolar alan da var

Halep’te yabancı muhabirlerin de takip ettiği ‘ödeme günü’nde konuşan komutanlardan birinin yaptığı açıklama oldukça dikkat çekiciydi.

100 dolarlık ödemesini alan muhalif komutan, ödemelerin Türkiye ve körfez ülkeleri gibi İslami ülkelerden geldiğini açıkladı. Suriyeli muhaliflerin çoğunun ailesi şu anda Türkiye’deki sığınma kamplarında bulunuyor. Muhalif Devrimciler Askeri Kurulu’nun finans işlerinden sorumlu Albayı Abdüsselam Humaidi ise muhalif savaşçıların her ay 150 dolar aldığını, ilerde rakamın değişebileceğini açıkladı.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: