GENELKURMAY’IN ILGİNÇ TELEKULAK AFİŞİ


Genelkurmay karargahında, personeli telekulak konusunda bilinçlendirmeye dönük afişlere bir yenisi eklendi. Afişteki telefon ve el bombası kıyası dikkat çekiciydi:

Vatan Gazetesi’nin haberine göre, Genelkurmay Başkanlığı yerleşkesinde bulunan Milli Savunma Bakanlığı bölümünün nizamiyesine asılan afişte telefon ve el bombası kıyaslanarak, fondaki büyük soru işaretinin üzerinde “Hangisi daha tehlikeli?” sorusu yer aldı. Afişteki cep telefonu resminin üzerinde “Sürekli kullanılır hissetmezsin”, el bombası resminin üzerinde de “bir defa kullanılır hissedersin” ifadeleri kullanıldı.

Geçen yıl da aynı konuda başka afiş vardı

Geçen Ağustos ayında da Genelkurmay Başkanlığı binasında YAŞ’ın yapıldığı salona açılan koridorlarda aynı konuda bir başka afiş dikkati çekmişti. “Cep telefonunun faydalarını biliyor musunuz?” başlıklı afişte, “Gizli belgeleri inceleyen iki askerin masanın üzerine cep telefonu koymaları” kompozisyonunu işleyen bir fotoğraf ve fotoğrafın üzerinde şu satırlar yer almıştı: “Konuşmalarınız dinlenebilir, yeriniz belirlenebilir, hareketleriniz takip edilebilir, mesajlarınız okunabilir, istemediğiniz görüntüler kaydedilebilir, bilgisayarınızdaki bilgiler alınabilir, patlayıcı madde düzenekleri ateşlenebilir.”

İçeride ‘cep’ yasak

Genelkurmay ve diğer askeri karargahlara giren personelin ve ziyaretçilerin cep telefonlarını içeri sokmaları uzun yıllardır yasak. Buna karşın son dönemde bazı üst düzey askeri yetkililere ait olduğu ileri sürülen ses kaydı ve görüntüler internet sitelerinde yayınlandı. Genelkurmay Başkanlığı’nın bu afiş çalışmalarıyla, personelini bilinçlendirmeyi ve uyarmayı hedeflediği belirtildi.

Vatan

http://www.guncelhaber.com/haberler/genelkurmayin-ilginc-telekulak-afisi-188320.htm

Etiketlendi:

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: