ESED VAHŞETİNE RAĞMEN BARIŞÇIL GÖSTERİLER SÜRÜYOR


İRAN ANALİZ / Suriyeli muhalif Muhammed el-Abdullah yaptığı konuşmasında tüm vahşete, katliamlara ve rejimin uyduruk iddialarına rağmen bayramın ilk gününde yaşanan protesto eylemlerinin Suriye’nin barışçıl devrimci karakterini gösterdiğini söyledi. Sözde ateşkes hikayesi ile karapropaganda yapmaya çalışan Esed işgal güçleri bayram boyunca yüzlerce insanı öldürüp, çok sayıda yerleşim yerini ise ağır bombardımanla vurdu. Bağımsız Suriye Merkezi ise “Allahuekber, Kulunu Muzaffer, Askerini İzzetli Kıldı ve Düşmanı Hezimete Uğrattı” başlıklı Cuma gösterilerinin istatistiklerini ülke genelinde 325 noktada 381 ayrı gösteri şeklinde kaydetti.

Suriyeli muhalif Muhammed el-Abdullah konuyla ilgili yaptığı açıklamasında 325 noktada eş zamanlı olarak 381 ayrı gösterinin düzenlenmesini, milyonlarca Suriyelinin bu barışçıl gösterilere katılmasını yorumladı.

Rejimin tüm vahşetine, tekbirlerin ve sloganların atıldığı barışçıl gösterilerin tanklarla, havan toplarıyla bombalaması ve kurşunlar yağdırmasına rağmen gösteriler genişleyerek tüm ülkeyi sarıyor. Milyonların katıldığı bu gösterilerin ne anlama geldiğini Abdullah şöyle yorumladı:

“Böylesi büyük çaplı gösterilerin ilk anlamı şudur: İnsanlarımız teslim olmadığını ve olmayacağını göstermiştir.

İkinci olarak; Özgür Suriye Ordusunun rejimin silahı karşısında halkı koruması zaruridir. Buna karşın askeri saldırılar azıcık azalsa ve hafiflese halkımız gösteriler düzenleyip bunlara katılmaktadır.

Dördüncü olarak; Esed rejimi silah kullanarak veya kullanmayarak da olsa savaşını kaybetmiştir. “

İnsani kayıpların çok büyük olduğunu kabul eden Muhammed Abdullah buna karşın devrimin çok büyük başarılar kazandığını, rejimin bir daha cüret edip dönemediği kurtarılmış bölgelerin varlığına işaret ederek rejimin sonunun başlangıcı olduğunu söyledi.

Kırk yıl boyunca çok ağır bedeller ödediklerini, şimdi de büyük beşeri kayıpları olduğunu kaydeden Suriyeli muhalif son ve bir kez olmak üzere bedelini ödeyip rejimi düşüreceklerini söyledi. Zaferin yakın olduğunu; bunu düşmanın uzak görmesine rağmen kendilerinin yakın gördüğünü belirterek cümlesini bitirdi.

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: