SUUDİ ARABİSTAN ESEDİN ÜÇ DİPLOMATINI SINIR DIŞI ETTİ


İRAN ANALİZ / France Press haber ajansının Dışişleri Bakanlığı yetkililerine dayandırarak verdiği habere göre Suudi Arabistan Krallığı Cidde’deki Esed konsolosluk çalışanı üç diplomatı sınır dışı etti. Olayın gerekçesi ise her gün yüzlerce masumun öldürüldüğü vahşet ve soykırımın hız kesmeksizin sürmesi.

Geçtiğimiz Şubat ayında Riyad’daki Esedin büyükelçisini sınır dışı eden Suudi Arabistan aynı zamanda 2011 yılı yaz mevsiminde de Şam’daki elçisini geri çekmişti. Birleşmiş Milletlerdeki Suudi Arabistan daimi büyükelçisi Abdullah bin Yahya el-Muallimi ortadoğudaki gelişmelerle ilgili olarak güvenlik konseyindeki açık tartışmada önemli mesajlar vermişti. Esed rejiminin gitmesi gerektiğini, zamanının çoktan dolduğunu ve kanla, cesetlerle dolu ülkede masumların kanıyla iktidara hırslı bir yapının olduğunu belirtmişti. Yine konuşmasında ülkedeki katliam ve soykırımın geldiği inanılmaz noktayı, vahşetin boyutlarını ve mülteciler ile yerinden edilen masum halkın varlığını bir kez daha paylaşmıştı.

Suriye’de Esed rejimi İran-Rusya-Çin devletlerinin desteğinin yanı sıra Maliki, Mehdi Ordusu, Hizbullah gibi Şii örgütlere ait çok sayıda teröristin de destekleriyle ülkede inanılmaz katliamlara devam ediyor. Ülkede on binlerce masumun katledildiği, yerleşim yerlerinin ağır bombardıman altında yerle bir edildiği vahşetin sorumlusu olarak ise Esed ve İran&Şii medyası Türkiye, Suudi Arabistan,Katar başta olmak üzere alakalı alakasız birçok ülkeyi gösteriyor. Ancak milyonlarca insanın katıldığı bir halk ayaklanması ve kurtuluş savaşı halini alan silahlı direniş hareketinin arkasında farklı ülkeler bulunduğu yönündeki iddia inandırıcı bulunmaktan öte, artık ciddiye de alınmıyor.

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: