Jenkins: Ergenekon Diye Bir Örgüt Yok Operasyonun Arkasında Fethullah Gülen Var /// CC : @vardiyabizde @BalyozGercekler @rodrikdani


JENKİNS ABD KONGRESİ’NDE KONUŞTU

“Ergenekon soruşturması paranoya ve siyasallaştırılmanın bir ürünüdür” diyen İngiliz gazeteci Gareth Jenkins, Amerikan Kongresi’nde düzenlenen “Ergenekon” konulu toplantıda konuşturuldu. Jenkins konuşmasında Ergenekon diye bir örgütün varlığına ilişkin hiçbir delil bulunmadığına dikkat çekti. Soruşturmanın arkasında Fetullah Gülen hareketinin olduğunu söyledi. Toplantıda Ergenekon tertibiyle ilgili farklı düşünenler arasında hararetli tartışmalar yaşandı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında “Türkiye’nin Ergenekon Soruşturması: Gerçekle Fantezi Arasında” başlıklı bir rapor yayınlayan araştırmacı gazeteci Gareth Jenkins 18 Kasım’da ABD Kongresi’nde düzenlenen “Ergenekon Davası ve Türkiye’deki siyasi durum” konulu toplantıda konuştu.

Arı Hareketi Washington temsilciliğinin örgütlediği toplantıda Jenkins, Ergenekon soruşturmasının paranoya ve siyasallaştırmanın bir ürünü olduğunu söyledi. Ergenekon terbiyle ilgili yaşanan tartışmalar ABD Kongresi’ne de sıçradı. Toplantıda Ergenekon tertibiyle ilgili farklı düşünenler arasında, tarafların karşılıklı söz almaları ve soru sormaları üzerine gerginlik yaşandı.

Toplantıda Ergenekon soruşturması ile ilgili hazırladığı raporun bir özetini sunan Jenkins’in altını çizdiği önemli noktalar şunlar:

“ERGENEKON DİYE BİR ÖRGÜTÜN VARLIĞINA DAİR HİÇBİR DELİL YOK”

Jenkins, Ergenekon soruşturmasının, bazı kesimlerin ifade ettiği gibi Türkiye’nin derin devleti veya karanlık geçmişiyle yüzleşmesi olmadığını belirtti. İngiliz gazeteci, Derin devletin tek bir örgüt olmadığını, Türkiye’de çetelerin istediğini yaptığı bir dokunulmazlık kültürünün var olduğunu savundu. Jenkins. Ergenekon iddianamelerinin komplo teorilerine ve varsayımlara dayandırıldığının altını çizerken iddianamelerde Ergenekon örgütünün varlığını gösteren tek bir delil sunulmadığına dikkat çekti.

“SORUŞTURMANIN ARKASINDA FETHULLAH GÜLEN VAR”

Gareth Jenkins, ABD Kongresi’ndeki konuşmasında gözaltına alınan veya tutuklanan insanlar arasında bağ kurmanın zor olduğunu ancak bu listenin hükümete muhalif isimlerden oluştuğunu kaydetti. Tayyip Erdoğan’ın soruşturmanın bu şekliyle sürmesine izin verdiğini söyleyen Jenkins operasyonun arkasında Fetullah Gülen hareketinin olduğunu vurguladı.

“İDDİANAMELER TUTARSIZLIKLA DOLU”

Jenkins’in üzerinde durduğu bir diğer konu da, 5800 sayfayı bulan iddianamelerin tutarsızlıklarla dolu olduğu ve soruşturmanın bu şekilde yürütülmesinin adalet sistemini zedeleyeceği yönündeydi.

Jenkins’in konuşmasının sonunda izleyiciler arasında tartışma çıktı. Ergenekon soruşturmasını destekleyenlerle karşı çıkanlar karşılıklı sorular sordular. Bu sırada gergin anlar yaşandı.

Ulusal Kanal

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: