Şule Perinçek’e suikast girişimi!


İddianameye göre suikast girişimi şöyle…

Ergenekon davasından tutuklu Doğu Perinçek’in eşi Hacer Şule Perinçek’i öldürmesi için Aziz Aygan’a teklifte bulunduğu ileri sürülen Yılmaz Çelik hakkında “kasten öldürmeye azmettirmeye teşebbüs ve iftira” suçlarından 10 yıldan 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, 28 Ocak 2008’de şüpheli Yılmaz Çelik’in İşçi Partisi’nin İl Merkezi’ne gelerek, İl Yöneticisi Serdar Üsküplü ile görüştüğü ve “Doğulu PKK itirafçılarının Aziz Aygan’a İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in eşi Hacer Şule Perinçek’e suikast emri verildiğini” söylediği ve ihbar mektubu bıraktığı anlatıldı. İddianameye göre suikast girişimi şöyle:

Savcıya ifade veren Şule Perinçek, kendini Yılmaz Çelik olarak tanıtan kişinin evinden kendisini arayarak görüşmek istediğini söyledi. Şahsın kötü niyetli birisi olabileceğini düşünen Perinçek, Ulusal Kanal İstihbarat Şefi Ufuk Akkaya’nın telefonunu verdi. Ufuk Akkaya kanala gelen şahıstan bildiklerini kamera karşısında anlatmasını istedi. Yılmaz Çelik’in anlattıkları CD’ye kaydedilip, nüfus cüzdanının da fotokopisini alındı.

Çelik, Aziz Aygan’a suikast teklifi yaptığı öne sürülen “Doğulu itirafçılar PKK grubu” veya “Ankaralı PKK itirafçılar grubu” isimli örgütlerin Şule Perinçek’e suikast düzenlemek için Aziz Aygan adlı kişiye teklif götürüldüğünü ileri sürdü. Özel Yetkili Savcılık İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden bu iki örgüt hakkında bilgi istedi, ancak resmi makamlar bu isimde bir örgütün olmadığın bildirdi. Bunun üzerine özel yetkili savcılık görevsizlik kararı vererek soruşturmayı İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na iletti.

Çelik ifadesinde Perinçek’e suikast düzenlenmesi yönünde talimat veren grubun içerisinde olduğunu, bu emri veren kişinin kimlik bilgilerini bilmediğini söyledi. Yılmaz Çelik, kendisinin dinini ve milletini sevdiği için sorumluluk hissettiği için bu ihbarı yaptığını da ileri sürdü.

Aziz Aygan da ifadesinde Yılmaz Çelik’in Şule Perinçek’i öldürme teklifinde bulunduğunu söyledi. Yılmaz Çelik’in bu şekilde mizansen düzenlediği, Aziz Aygan’ı Şule Perinçek’i öldürmesi için tahrik ettiği ifade edilerek “kasten öldürmeye azmettirmeye teşebbüs ve iftira” suçlarından 10 yıldan 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Çelik, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: