ALBAY TÜRKER: ‘BUNUN ADI KİTLESEL SAÇMALIK’


Albay Türker’den Financial Times’a mektup: ‘Kitlesel saçmalık’

(SÖZDE) Balyoz davası tutuklularından Deniz Kurmay Albay Yasin Türker, Financial Times‘e gönderdiği mektupta Türk subaylarının "absürd" biçimde tutuklandıklarını, davanın "sayısız tarih hatasına, tutarsızlığa ve fisiksel olanaksızlığa dayandığını" dile getirirken, mahkemenin kendilerini suçlu bulacağının adeta kesinleştiğine dikkat çekti.

Deniz Kurmay Albay Türker, tutuklu bulunduğu İstanbul Maltepe Askeri Cezaevi‘nden Financial Times‘e gönderdiği mektupta Türk subaylarının "absürd" biçimde tutuklandıklarını belirterek, "Balyoz Davası, er yada geç kitlesel saçmalığının ağırlığı altında çökecek" ifadesini kullandı.

Yasin Türker’in, gönderdiği mektup "Türk Subaylarının "Absürd’ Tutukluluğu" başlığı ile yayımlandı. Mektubuna, kendisinin Balyoz davası kapsamında tutuklanan 250 subaydan biri olduğunu belirterek başlayan Türker, 16 Eylül 2011’den bu yana tutuklu bulunduğunu ve hala devam eden tutukluluğunun "ayrıntılı nedenleri"ni bilmediğini kaydetti.

Kendi isminin iki dosyadaki listelerde yer aldığını, hakkında suçlamalar getirilmeden önce bu listelerin varlığının farkında bile olmadığını yazan Türker, "Aslında bu dosyaların oluşturulduğu dönemde bir ameliyat için hastanede idim ve bunun ardından tibbi nedenlerle izinli idim" diye yazdı.

Davanın, "imzasız ve çıktısız" dijital materyelden kaynaklandığını, halbuki Türk ve Amerikan adli uzmanlarınca, kısa bir süre önce CD’lerin 2003 yılında oluşturulmasının mumkün olmadığı belirlendiğini kaydeden Türker, mahkemenin de, sanıkların, kanıtların incelenmesi taleplerini reddettiğine de dikkat çekti.

Ancak davanın, "sayısız tarih hatasına, tutarsızlığa ve fiziksel olanaksızlığa dayandığını" belinrten Türker, buna karşın mahkemenin sanıklar hakkında suçlu kararının vermesinin adeta kesinleştiğini de öne sürdü. Türker mektubuna şu sözler ile son verdi:

"Balyoz davası, er geç kitlesel saçmalığının ağırlığı altında çökecek. Ancak sahte iddialarla cezaevinde kapatılan yüzlerce masum bireyin çektiği acıların çok ötesinde bir zarar verilecek. Halen, bundan kimin yararlandığı belli değil ancak belli olanı, maliyet ve yükümlülükler sadece Türkiye için değil, Nato için de giderek arttığıydı"

ASKERHABER / DIŞ HABERLER

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: