BELFER: BAHREYN MUHALEFETİ ŞİDDET UYGULUYOR VE İKİYÜZLÜ


İRAN ANALİZ / Orta Avrupa Uluslararası ve Güvenlik Çalışmaları Dergisi Yazı İşleri Müdürü Dr. Mitchell Belfer yaptığı açıklamasında Bahreyn muhalefetinin İran ile kurduğu işbirliğine, ülkede uyguladığı şiddetin aksine dış dünyaya verdiği gerçeği aksettirmeyen “iki yüzlü” tavırlarını gündeme getirdi. Fars devletinin bölgesel istikrarı baltalamak için de Ortadoğu genelinde şiddeti desteklediğini söyledi.

Dünya genelindeki ülkelerin inkarına rağmen “kesin” delillerin hükümet karşıtı gösterilerdeki şiddetin boyutlarını gözler önüne serdiğini söyledi Dr. Mitchell Belfer. Orta Avrupa Uluslararası ve Güvenlik Çalışmaları Dergisi Yazı İşleri Müdürü olan Belfer Körfezdeki gelişmelerle ilgili olarak konuştu.

Bahreyn muhalefetinin İran ile gizlice anlaştığını söyleyen önde gelen güvenlik uzmanı Dr. Belfer, bir Fars devleti olarak İran’ın bölgesel istikrarı sarsmak için Ortadoğu genelinde şiddeti desteklemeyi sürdürdüğünü ifade etti. Bahreyn muhalefetinin ikiyüzlü olduğunu söyleyen Belfer bunun ülkenin Cenevre’deki Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyinin ikinci Küresel Periyodik Dergisinin ikinci oturumu boyunca ifşa olduğunu söyledi. Buna göre önde gelen bölgesel şahsiyetlerden birisinin İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecat’ın alnını öptüğü fotoğraf yer aldı. Bunu bir ifşaat olarak yüzlere vurulan tokad şeklinde değerlendirdi.

“Geçtiğimiz 18 ay boyunca Bahreynliler, kendisini devrimciler diye lanse eden, İran desteğiyle suçlanan Kutsal Savunma adlı (14 Şubat Şii koalisyonu gençliği) küçük bir grubun işlediği sokak şiddeti ve sürekli sıkıntıları yaşadı.” diyen Dr. Belfer sözlerini şöyle bitirdi: “İçlerinde Bahreyn’in yakın müttefiki Amerika da dahil olmak üzere dünyanın çoğu İran ile Bahreyn’de işlenen şiddet ile İran arasındaki bir ilişkiyi duymak istemedi; sürekli olarak bu hususu reddetti.”

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: