Sayın Başbakan Korkak Adamdan Kahraman Olmaz.


Eğer bir ülkede siyasi çıkar ve menfaatler uğruna, 89 yıldır var olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının kaldırılmasına tepki gösterilmiyorsa, bu ülkenin yüzde 55 çivisi çıkmış demektir. Nasıl bir Türklüktür, ya da nasıl bir geçmişe saygıdır bu? Bir insan milli değerlerini yok etme pahasına “Okyanus Ötesi” ndeki adamın AKP’li çocuklarına nasıl ülkenin milli değerlerini parçalamasına izin verebilir? Bugün milli değerlerine sahip çıkamayan bir toplumla yarın Suriye ile olası bir savaşta aynı safta yer almak, düşmandan daha tehlikeli olacaktır. Birileri uğruna bugün milli değerlerini satan toplum, yarın kendi insanını da o birileri için arkadan vurması mümkündür.

Gelelim polislere… Siz aldığınız emir ile Cumhuriyet Bayramı’nı halka zehir eden insanlarsınız. Bugün milli değerleri kutlamak isteyen insanları copluyorsanız, tazyikli su ile insanları haşlarsanız, biber gazı sıkarsanız, yarın AKP hükümetinden aldığınız talimatla bu halka ateş etmeyeceğiniz ne malum. Halkın kutlamasına izin vermediğiniz bu bayram, sizin de bayramınız değil mi? Siz Türkoğlu Türk değil misiniz? Sizi Kenya’dan getirdiler de bizim mi haberimiz olmadı? Hangi halka hizmet edip ya da hangi deli cesaretiyle bu halkın özgürlüğünü zorbalık kullanarak elinden almaya çalışıyorsunuz? Sayın Başbakan başta olmak üzere AKP’nin Vali ve Emniyet Müdürleri, bu halktan çok korktu. Oysaki korktuğunuz bu halkın tek bir amacı vardı, o amaç da sayesinde nefes aldığımız Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak, şehitlerimize saygı göstermekti. Siz buna bile tahammül edemediniz. Eğer gerçekten amaç bu olmasaydı halkın önüne kobay gibi atılan o 5000 bin polisin vurduğu cop, sıktığı su ve biber gazı bu halkın canını birazcık acıtsaydı Ulus Meydanı Polise dar edilirdi.

Unutmayın ki, Bu toplum var olduğu sürece sizin Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığınıza asla prim vermeyecektir. Israrla halkın değerlerinin zedelenmeye devam edilmesi, gelecekte “Ulus” provasının daha vahim tablosunu ortaya koyacaktır. Sen ki Sayın Başbakan Suriye’de Beşar Esad’ı, halkına zulüm ediyor diye kınarken, Ankara Ulus’ta polisin bu halka yaptığını Dünya ya nasıl açıklayacaksın?

Sayın Başbakan her ne kadar “Bariyerlerin kaldırılmasını ben istemedim” dese de, bunu cumhuriyet savunucularından korktuğu için söylemeye cesaret dahi edemiyordu. Öyle ki Sayın Başbakan’dan habersiz “ÇİŞ” ini bile yapmaya korkan birileri varken bu ülkede, bir bakanın, bir valinin ya da bir emniyet müdürünün o bariyerleri kaldırmaya asla yüreği yetmez. 79 yıl boyunca tek vücut halinde yaşamış olan bu milleti, AKP Hükümeti 10 yılda kardeşi kardeşe düşürerek bölmüştür. Ülkemizde yaşayan bir Ermeni, bir Yahudi bu ülkeye sahip çıkıp Türk olduğum için gurur duyuyorum derken, bazı kendini bilmezler Türküm deyip, sonra da Türklüğün var olduğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı iptal edebiliyordu, 89 yıldır Atatürk ve O’nun kurduğu cumhuriyeti yıkmak için çaba gösteriliyordu. Ama unuttukları bir şey var ki, o da 1919 ve 1922’nin ruhunun hala içimizde yaşıyor olmasıydı. Dün dış mandalara teslim olmamak için 250 bin şehit veren bu ülke, bugün kendi içimizdeki mandalarla mücadele için gerekirse milyonlarca şehit vermekten geri kalmayacaktır.

BDP’nin siyasi oluşum itibariyle Türkiye Cumhuriyeti’ni bölüp Kürdistan kurma hayalleri içinde olduğu ortadayken, PKK ile delice aşk yaşadığı da tescillenmişken, haliyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına karşı olması gayet normaldir. Çünkü Türk kelimesini duymak bile onları rahatsız etmektedir. Ama benim asıl anlamadığım şey, siyasette Milliyetçiliğini ön plana atan MHP’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamasını iptal eden AKP saflarında yer almasına hangi gözle bakılmalı? Rahmetli Alparslan Türkeş’ in ölümünden sonra MHP’nin milliyetçilik anlamı değiştiyse, o zaman Y-CHP gibi, MHP’ye de Y-MHP demek daha doğru olmaz mı? Sayın Bahçeli, her ne kadar Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını iptal eden zihniyetle aynı safta olsa da, rahmetli Alparslan Türkeş sağ olsaydı, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında halkın arasında yer alır, Çanakkale’de yatan 250 bin kahraman Türk evladına bağlılığını halkla birlikte yürüyerek gösterirdi. Sayın Bahçeli, siyaset meydanlara ip atmakla değil, yüreğini ortaya koyarak yapılır. Bunu Alparslan Türkeş’ten öğrenmediysen senin yerin de asla MHP değildir.

Sözüm ona Sayın Ankara Valisi Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına izin verilmeyecek demiş ve bu yasağa uymayan gerekli cezayı en ağır şekilde öder diye bir açıklama yapmıştı. Sayın vali “erken öten horozun her zaman başı da erken kesilir” diye bir atasözünün varlığını unutmuş olacak ki, bu halkı değil bariyer, silah zoru bile yolundan edemezdi. Kaldı ki, tabi olduğun AKP hükümeti bile bunu anladı ve bariyerleri kaldırdı, hem de sana tükürdüğünü yalatarak.

Afiyet Olsun Sayın VALİMMMMM…

Saygılarımla

Hakan SÖNMEZ

İLK KURŞUN

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: