“Ergenekon’un medya patronu Özkök” suçlaması


Ergenekon davasının 253. duruşmasında Ertuğrul Özkök, gizli tanık tarafından, örgütün medya sorumlusu olmakla suçlandı.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, İP Genel Başakanı Doğu Perinçek, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün de aralarında bulunduğu 65’i tutuklu 274 sanıklı ”Ergenekon” davasının 253. duruşması başladı.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ndeki duruşmaya 36 tutuklu sanık katıldı. CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile Sedat Peker ve Semih Tufan Gülaltay’ın da aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık duruşmaya gelmedi. OdaTv davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük de duruşmadaydı.

BU KEZ GİZLİ TANIĞIN KOD ADI “MART”

“İfadenizde Ergün Poyraz, Hüseyin Buzoğlu ve emekli Orgeneral Tuncer Kılınç gibi sanıklarla ilgili beyanda bulunmuşsunuz. Anlatır mısınız?” sorusu üzerine gizli tanık, söz konusu örgütün medya bağlantıları ile ilgili bilgisi olduğunu söyledi.

Togan Yayınevi’nde çalıştığını belirten tanık, Ergün Poyraz’ın kitaplarının, bu yayınevinde basılmak üzere Ankara’dan avukat Hüseyin Buzoğlu tarafından getirildiğini söyledi. Poyraz’ın kitaplarını reklam ve hatta haber yapan gazetenin Hürriyet olduğunu ifade eden gizli tanık, son kitap olan “İplikçi”nin kapağının internet sitesinde yayınlandığını ama kitabın basılmadığını anlattı.

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, “Poyraz’ın yazmış olduğu kitaplardaki bilgilerin nereden temin edildiği konusunda jandarma ismi geçti mi?” diye sordu. Gizli tanık, ”Geçiyordu. Öyle bir kanaldan geldiği söyleniyordu. Kitaplar Ankara’da yazılıp Ergün Poyraz’ın düzeltmesinden sonra yayına veriliyordu. Ama Tuncer Kılınç kanalıyla geldi mi, bilemem. Ben Kılınç’ın adını, Hüseyin Buzoğlu avukatı olduğu ve onu tanıdığı için söylemiştim” cevabını verdi.

İFADE DEĞİŞTİRDİ, ERTUĞRUL ÖZKÖK’Ü SUÇLADI

Savcılık ifadesindeki ”Bu örgütün medya patronluğunu Hüseyin Buzoğlu yapmaktadır. Talimatı da Tuncer Kılınç’tan almaktadır” yönündeki beyanı hatırlatılan gizli sanık, ”Hüseyin Buzoğlu için bu biraz ağır olmuş. Onu demek istemedim. Tuncer Kılınç’ı tanımıyorum. Medya patronluğunu Ertuğrul Özkök ve ekibi yapıyordu” şeklinde konuştu.

Tutuksuz sanıklardan Hüseyin Buzoğlu da dava dosyasında bu gizli tanığın ifadesinin alındığına ilişkin bir yazışma olmamasına rağmen, mahkemenin savcılıktan ”gizli tanık Mart”ın ifadesini istediğini söyledi. Buzoğlu’nun ”Mahkeme, soruşturma savcılarıyla mı görüşüyor” sözleri üzerine Başkan Özese, bu şekilde soru sormaması konusunda Buzoğlu’nu uyardı. Buzoğlu’nun aynı yöndeki sorularına devam etmesi üzerine Özese tarafından duruşma salonundan çıkarıldı.

Duruşmaya ara verildi.

Etiketlendi:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: