EVİN CEZAEVİNDE DOKUZ BAYAN MAHKUM AÇLIK GREVİNDE


İRAN ANALİZ / Kelime adlı muhalefete ait internet sitesinin aktardığına göre ismi işkence, kötü muamele, tecavüz ve işkencelerle anılan Evin Cezaevindeki dokuz bayan mahkum kendilerine yönelik gardiyanların muamelelerinden ötürü açlık grevi başlattı. Sitenin haberine göre mezkur cezaevinde Salı günü yirmi bayan gardiyan hanımlar koğuşunu baskın düzenleyerek mahkumların vücut ve eşyalarını araştırdı. Yine sitenin aktardığına göre baskında mahkumlara hakaret edildi ve çok sert muamelede bulunuldu.

Habere göre Humeyni devriminin kilit ismi ve İran’ın önde gelenlerinden olan Ayetullah Haşimi Rafsancani’nin mahkum kızı Faize Haşimi de bu saldırıyı kınadı. Mahkumların adına temsilci olarak hareket eden Faize sözde “ülkenin yetkililerine hakaret etmek” suçlamasıyla altı ay hapis cezası nedeniyle mahkum bulunuyor.

Kelime sitesinde baskın esnasında bayan mahkumların önce üstlerinin arandığı, bu yapılırken avluda kilitlendikleri, sonrasında eşyalarının da arandığı kaydedildi. Bu esnada avluda mahkumlar bunu sloganlarla protesto etti.

Kendilerine yönelik şiddet ve kötü muameleyi protesto edip açlık grevi başlatan mahkumlar şunlar: Bahare Hidayet, Nazanin Deyhimi, Cila Beni Yakup, Şiva Nazar Ahari, Mehsa İmrabadi, Hakime Şükri, Ciyla Keremzade, Nesim Sulktan Beygi ve Rahil Züheyi.

Hatırlanacağı üzere bir diğer aktivisti avukat mahkum bayan Nesrin Stude de açlık grevi başlatmıştı. Evin Cezaevindeki Nesrin’in açlık grevi ikini haftasına girerken haberlere göre kendisi birkaç kez revire kaldırıldı.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: