KİM BU FARUK DEMİR VE NEDEN SUSUYOR?


İddianame, ‘Askerler hazırladı’, tanık, ‘ABD verdi’ diyor

Dönemin Jandarma Genel Komutanlığı Plan ve Prensipler Daire Başkanı, emekli Tuğgeneral Kadir Ali Esener‘in FARUK DEMİR TARAFINDAN ABD’DEN ALINDIĞINI, ardından da emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’e CD içinde verdiğini söylediği Ayışığı, Sarıkız, Yakamoz ve Eldiven gibi planlar için iddianamede ‘bizzat askerler tarafından hazırlandı‘ yazıyordu. Esener, CD’nin Ersöz tarafından da dönemin Jandarma Genel Komutanı, emekli Orgeneral Şener Eruygur’a verildiğini belirtirken, kilit isim Faruk Demir ortalıktan kayboldu.

‘ERDOĞAN’IN İKİ YIL ÖMRÜ KALDI’

Stratfor yazışmalarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın iki yıl ömrü kaldığı iddiasıyla kamuoyunda tanınan ve adı (SÖZDE) Ümraniye davasında da gündeme gelen Faruk Demir, hakkındaki “Ayışığı, Sarıkız, Yakamoz, Eldiven planlarını ABD’den Faruk Demir getirdi” yönündeki iddialar karşısında sessizliğini koruyor.

ERSÖZ’ÜN İFADESİNDE DE YER ALIYOR

Davanın tutuklu sanıklarından Jandarma İstihbarat Daire eski Başkanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün16 Ocak 2009‘da tutuklanması talebiyle çıktığı İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi yargıcına verdiği ifadede, Faruk Demir’in kendisine dört sayfadan ibaret bir “darbe sunumu” olduğunu iddia ettiği bir belge verdiğini, kendisinin de bu belgeyi dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur’a ilettiğini söylemişti.

Zaman Gazetesi‘nin emekli Tuğgeneral Esener‘in tanıklığının ardından yaptığı haberde CD’NİN FARUK DEMİR’E ABD TARAFINDAN VERİLDİĞİ sözlerini atlaması (!) da akıllara ‘planların bir şekilde karargaha sokularak ardından komutanlara mal edilmesi‘ ile başlayan bir tezgah mı sorusunu getirdi.

ASKERHABER / HABER MERKEZİ

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: