Balbay’a Suç Duyurusu /// CC : @vardiyabizde @BalyozGercekler @r odrikdani


‘Ergenekon’ davasına giren savcı Mehmet Ali Pekgüzel, tutuklu yargılanan CHP Milletvekili Mustafa Balbay hakkında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasını istedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada gizli tanık ‘Boyabat’ın dinlenilmesinin ardından söz alan, kumar operasyonundan tutuklanan davanın tutuksuz sanığı Sami Hoştan, gizli tanığın beyanlarında sözünü ettiği Taner Büber’i tanıdığını söyledi.

Ancak Büber’in Silivri’deki çiftliğine hiç gitmediğini ifade eden Hoştan, kendisinin de Silivri’de yazlığı olduğunu belirtti.

Hoştan, Büber’in cezaevinden çıktıktan sonra restoran açtığını ve kendisini de açılışa davet ettiğini söyleyerek, ‘Güzel bir restorandı. ‘Burası ticarethane, bu işi yapacaksan yanında 20 tane adamın ne işi var-’ dedim. Yanındaki adamların biri de budur (gizli tanık)’ dedi.

Gizli tanığın dinlenilmesinin tamamlanmasının ardından söz alan savcı Mehmet Ali Pekgüzel, sanıklardan Mustafa Balbay’ın dünkü duruşmada iddia makamına itham edici beyanlarda bulunduğunu belirterek, gereğinin yapılması için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı yazılmasını istedi.

Duruşma, 5 Kasım Pazartesi gününe ertelendi.
Davanın pazartesi günü görülecek duruşmasında, hazır olmaları durumunda AKP milletvekilleri Şamil Tayyar ile Şirin Ünal dinlenilecek.

Dünkü duruşmada Mustafa Balbay, tanık olarak dinlenilen Aslı Aydıntaşbaş’a, ‘Siz bu yazıyı yazarken Balbay’dan mı esinlendiniz-’ diye soru yönelten savcı Pekgüzel’in, tanığı yönlendirdiğini ve aleyhine soru sorduğunu ifade etmişti.

Pekgüzel de ‘Ergenekon’ adını, medyada yayınlanmadan ilk kez Balbay’ın kaleme aldığını belirterek, Balbay’ın 2 Haziran 2006′da yayınlanan ‘Er Er Ergenekon Gel Her Yere Kon’ başlıklı yazısını okuyup, açıklama yapmasını istemişti.

Mustafa Balbay da savcının bu sözleriyle çok ağır ithamlarda bulunduğunu ifade etmişti.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: