DANIŞTAY’DAN GÖNDERİLEN BELLEK BOŞ ÇIKTI


Danıştay mahkemeye boş bellek göndermiş

Danıştay saldırısının bilinmeyenlerini ortaya çıkarabilecek Danıştay Genel Sekreter Yardımcısının odasındaki bilgisayara ilişkin mahkemeye gönderilen belleğin içinin boş olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine mahkeme, Danıştay’a yazı yazarak gönderilen hard diskin içinin boş olduğunu belirtti ve bilgisayarın imajının doğru şekilde alınarak hard disk ile gönderilmesini istedi.

Danıştay saldırısına ait kamera kayıtlarının silinmesine ilişkin OYAK Güvenlik’in eski Genel Müdürü Orhan Çoban‘ın da aralarında bulunduğu 10 sanıklı dava İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Davada yapılan savunmalarda, KAMERALARI KAYIT EDEN CİHAZLARDAN BİRİNİN DE Genel Sekreter Yardımcısı odasındaki dolapta kilitli olduğu ve sistem arıza yapsa bile Genel Sekreter odasındaki bilgisayarda kamera görüntülerinin izlenip, kayıt yapılabildiği’ ortaya çıktı.

Bu ifadeler üzerine mahkeme, Danıştay’a yazı yazarak Genel Sekreter Yardımcısı’nın odasındaki bilgisayarı acilen istedi. Mahkemenin isteği üzerine Danıştay, söz konusu bilgisayara ait belleği İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Bir an önce durumun açıklığa kavuşmasını isteyen mahkeme, söz konusu bilgisayarın gelmesi üzerine hemen harekete geçti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerini çağıran mahkeme, söz konusu bilgisayara ait belleğin incelenmesini ve saldırıdan bir gün önce 16 Mayıs ve saldırı günü 17 Mayıs 2006 tarihine ait görüntü olup olmadığı tespit edilmesini istedi.

Belleği teslim alan emniyetin bilişim uzmanları hemen incelemeye aldı. Ancak hard diskin içinin boş olduğu tespit edildi. Emniyet, bilgisayar imajının alınmadan gönderildiğini ve bu nedenle incelenecek bir verinin olmadığını bildirdi.

Bu yöndeki rapor üzerine mahkeme yeniden Danıştay’a yazı gönderdi. Kendilerine gönderilen hard diskin içinin boş olduğunu belirten mahkeme, Danıştay Genel Sekreter Yardımcısının odasındaki bilgisayarın imajının doğru şekilde alınarak hard disk ile gönderilmesini istedi.

DAVADA VERİLEN İFADE İLE ORTAYA ÇIKMIŞTI

Danıştay saldırısına ait kamera kayıtlarının silinmesine ilişkin davada tutuklu sanık OYAK Güvenlik’in eski Genel Müdürü Orhan Çoban, kameraları kayıt eden cihazın Genel Sekreter Yardımcısı odasındaki dolapta kilitli olduğunu ve sistem arıza yapsa bile Genel Sekreter odasındaki bilgisayarda kamera görüntülerinin izlenip, kayıt yapılabildiğini’ söyledi.

Bu ifade üzerine mahkeme, Danıştay’a yazı yazarak Genel Sekreter Yardımcısı’nın odasında bulunan bilgisayarın durumunu sordu. Danıştay tarafından İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen yazıda, “Saldırının yapıldığı dönemdeki Genel Sekreter tarafından kullanılan bilgisayarın hala muhafaza edildiğini’ belirtti. Bu cevap üzerine mahkeme hemen harekete geçti. Danıştay’a yeni bir yazı gönderen mahkeme, söz konusu bilgisayarın bir an önce davanın görüldüğü İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesini istedi. Mahkeme Danıştay’ın yanı sıra bir yazı da saldırıya ilişkin soruşturmayı yürüten Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne yazdı. Mahkeme, Emniyet’e ‘Danıştay Genel Sekreter Yardımcısı odasındaki bilgisayar incelendi mi?ö diye sordu. Emniyetin cevabı bugün mahkemeye ulaştı. Söz konusu soruşturma kapsamında Danıştay’dan kamera kayıtları yapan bilgisayarların hard disklerinin alınarak incelendiğini belirten Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü, kayıt yapabilen Genel Sekreter Yardımcısı odasındaki bilgisayarda inceleme yapılmadığını belirtti. Emniyetin bu kadar önemli bir delili incelememesi şaşkınlık yarattı.

"O GÜNE" DAİR HİÇ BİR KAMERA KAYDI YOK

Danıştay saldırısının gerçekleştiği gün binadaki güvenlik kameralarının kayıt yapmaması ya da kamera kayıtlarının "yok olduğu" nun anlaşılması üzerine bir soruşturma başlatılmış, soruşturma "kamera kayıtlarının silindiği" iddiasıyla davaya dönüşmüştü. Davanın OYAK Güvenlik’in eski Genel Müdürü Orhan Çoban’ın da aralarında bulunduğu 10 sanığı var.

ASKERHABER / HABER MERKEZİ

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: