HANEFİ AVCI : ERGENEKON İLE BAĞ KURULMASI MANTIKSIZ /// CC : @va rdiyabizde @BalyozGercekler @rodrikdani


”ERGENEKON” SORUSTURMASI KAPSAMINDA ODATV’DE YAPILAN ARAMALARA ILISKIN ACILAN DAVANIN TUTUKLU SANIGI HANEFI AVCI, ”MESLEKI GECMISIM, YASANTIM, KAMUOYUNCA BILINEN TAVRIM, ACIKLAMALARIM DIKKATE ALINDIGINDA BENIMLE ‘ERGENEKON’ VEYA BASKA BIR ORGUTLE BAG KURULMASI MANTIKSIZDIR” DEDI.

ˊˊErgenekonˊˊ soruşturması kapsamında Odatvˊde yapılan aramalara ilişkin açılan davanın tutuklu sanığı Hanefi Avcı, ˊˊMesleki geçmişim, yaşantım, kamuoyunca bilinen tavrım, açıklamalarım dikkate alındığında benimle ˊErgenekonˊ veya başka bir örgütle bağ kurulması mantıksızdırˊˊ dedi.

Çağlayanˊdaki İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, savunmasını sürdüren eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, iddianamede yer alan ˊˊNedim.docˊˊ adlı belgenin, başka bir bilgisayarda oluşturulduğunu, daha sonra Odatv bilgisayarlarına yerleştirildiğini iddia etti.

Bilgisayarda bir belge oluşturulup başka bir bilgisayara atıldığında arada tarih farklılıklarının oluştuğunu belirten Avcı, bu dosyaların Odatv bilgisayarında oluşturulmadığını öne sürerek, bilirkişilerin o kısımları yazmayarak yanlış kanaat oluşturduğunu söyledi.

Avcı savunmasını şöyle sürdürdü:

ˊˊSiz özel bilgilerinizi internete açık bir bilgisayara koyacaksınız ve açmadan bu dosyaları sileceksiniz. İşin ilginç yanı suçlayıcı dosyaların hepsi bir yerde duruyor. Bu dosyalara ancak sistemi çok iyi bilen birileri bakar. normal bir kullanıcı bu dosyaların nerede olduğunu göremez. Bu dosyaları Soner Yalçınˊın yazmadığı bellidir. Bilgisayar Mühendisi olan oğluma sordum. Bana bunların gelişmiş virüsler olduğunu ve bizim algılayamayacağımızı söyledi.

Bu dokümanlar örgüt dokümanı olamaz. Örgüt dokümanlarını çok iyi bilirim, kimse beni kandıramaz. Bu belgeleri 100 TEM şubesine gönderin, biri bile ˊörgüt dokümanıˊ demez. Bu dokümanlarda her şey açık, bir kod veya şifre yok. Oysaki örgüt dokümanları Polise kök söktürüyor. Polisler günlerce şifreleri çözmeye çalışıyorlar. Bu dosyalar sizin önünüze süslenerek gelmiş. Bu kadar basit, sıradan notların örgüt dokümanı olarak kabul edilmesinde anormallik var.ˊˊ

Avcı, iddianamede yer alan ˊˊhanefi.docˊˊ adlı belgenin de kasıtlı ve uydurma olduğunu öne sürerek, şöyle devam etti:

ˊˊErgenekonˊdan yargılanan kişilerle hiç tanışıklık, ilişki ve irtibatımın olmadığı, tersine geçmişte karşılıklı davalı olmamız, son operasyonla bu kişilere ait ev ve işyeri, siyasi parti aramalarında benimle ilgili çok ağır ithamlar içeren bazı notların bulunmuş olması gibi hususlar değerlendirildiğinde, söz konusu belgenin içeriğinin hiçbir makul temele dayanmadığı görülmektedir.

Örnek verecek olursak bu dünyada benden en son bir şey isteyecek kişi Doğu Perinçekˊtir. Hep benim aleyhime yazdı. Ayrıca belgenin içeriğinde, ˊDanıştayˊın türban eylemi olduğu Hanefiˊnin ağzından net bir şekilde vurgulanmalıˊ denmektedir. Halbuki benim kitabımda türban kelimesi geçmemektedir.ˊˊ

Hanefi Avcı, belgede, ˊˊÇetin Doğanˊın verdiği bilgiler kitapta muhakkak yer almalıˊˊ şeklinde ifadenin yer aldığını belirterek, ˊˊHalbuki benim kitabımda Çetin Doğan hakkında iyi şeyler anlatılmadığı gibi, dolaylı olarak olumsuz imalarda bulunulmaktadırˊˊ dedi.

Avcıˊnın, kendisiyle Odatvˊde çalışanlar arasında direkt veya dolaylı hiçbir ilişkinin olmadığını öne sürerek, ˊˊMesela bu davanın sanıklarından Yalçın Küçükˊün fikirlerine hiç katılmamˊˊ demesi üzerine, Küçük, ˊˊSen beni 40 yıl takip ettirir misin-ˊˊ diye sordu. Hanefi Avcıˊda, ˊˊBir dönem istihbarat için takip etmişizdirˊˊ yanıtını verdi.

Batı Çalışma Grubunu deşifre ettim

Bu diyaloğun ardından savunmasına devam eden sanık Hanefi Avcı, kitabının yayımlanması safhasında örgütsel bir faaliyet, ilişki ve eylem olsaydı bunun her yönüyle ortaya çıkacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

ˊˊMesleki geçmişim, yaşantım, kamuoyunca bilinen tavrım, açıklamalarım dikkate alındığında benimle Ergenekon veya başka bir örgütle bağ kurulması mantıksızdır.

Buna bir örnek vermek istiyorum. 28 Şubat döneminde beğenilmeyen seçilmiş iktidarlara karşı tavır koyan anlayış ve militarizme karşı açıktan tavır alıp, 1997 yılında hazırladığım rapor ve belgeleri kendi üstlerime sunup, herkesin çekindiği bir zamanda mevcut iktidara karşı militarist güçlerin hukuk dışı çalışmalarını koordine edecek Batı Çalışma Grubu ve Batı Çalışma Grubu hareket konseptini deşifre edip, rapor yazmakla kalmayıp Deniz Kuvvetleri Mahkemesiˊnde alenen ifade verdim.

Söz konusu mahkeme duruşma tutanağı vb. belgeler incelendiğinde iddia edilen ˊErgenekonvariˊ örgütlenmelerle alakamın olmayacağı aşikardır. Ben ve birçok insan ˊErgenekonˊ vb. tahkikatları esasta ciddi olarak desteklerken, soruşturma yapılırken yapılan hatalar, usule uygun olmayan yöntemler ve abartılı zorlama deliller yönünden eleştirmektedir.ˊˊ

Avcı, ˊˊBu davanın tamamen benim kitabın içeriğinden kaynaklandığı kesindir. Başka da bir dayanağı yokturˊˊ diyerek, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirtti ve tahliyesini talep etti.

Avcı, savcı ile davalı

Hanefi Avcıˊnın savunmasının tamamlamasının ardından avukatı söz alarak, ˊˊMüvekkilimle savcı Mehmet Berk arasında tazminat ve ağır ceza davaları var. Bu, objektif yargılamaya gölge düşürmektedir. Mahkemenin bu hususu göz önünde bulundurmasını istiyorumˊˊ dedi.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, ˊˊBu, tamamen savcılık paylaşımıdır. Duruşma savcısı Ufuk Ermertcanˊın yedeği Mehmet Berkˊtir. O yüzden yasal bir sakınca yokturˊˊ ifadelerini kullandı.

Duruşma, tutuklu sanık Nedim Şenerˊin savunmasıyla devam ediyor. (A.A)

http://www.diyadinnet.com/HABER-14429-ergenekon-ile-ba%C4%9F-kurulmas%C4%B1-mant%C4%B1ks%C4%B1z

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: