Atilla Kart’tan müthiş iddia


CHP’nin Konya Milletvekili Atilla Kart, Emniyet’in Silivri ve bağlı davalarla ilgili olarak Amerikan Büyükelçiliği’ne raporlar yazdığını birifingler verdiğini ileri sürdüve bazı belgeler gösterdi.

Kart, 24 Kasım 2008 tarihli belgeyi delil olarak gösterip, “Emniyet Genel Müdürlüğü, Silivri ve bağlı davalarla ilgili olarak ABD elçiliğine raporlama yapıyor, brifingler veriyor. Soruşturma ayrıntılarını anlatıyorlar” dedi.

Başbakan da biliyor

İddİasInI daha ileri taşıyan Kart, “Ortaya çıkan tablonun özeti şudur: Başbakan, Silivri ve bağlı olaylarla ilgili soruşturma dosyalarının doğrudan içindedir. ABD izni ve icazeti alınıp, bilgilendirme yapılıyor” diye konuştu.

“ABD’ye Silivri davası için brifing veriyorlar!”

CHP’li Atilla Kart, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, Silivri ve bağlı davalarla ilgili olarak ABD Büyükelçiliği’ne rapor yazıp, brifingler verdiğini ileri sürdü
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Silivri davaları konusunda ABD’ye brifing verildiğini iddia etti. Kart, ABD Ankara Büyükelçiliği’nin düzenlediği 24 Kasım 2008 tarihli belgeyi de delil olarak gösterdi. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarından rahatsız olduğunu, masadan kaçmak istediğini de iddia eden Kart, “Erdoğan yeter ki gölge etmesin. O zaman biz Başbakan’a rağmen anayasa yapmayı başarırız” dedi. Adli Tıp Kurumu’nun ulaştığı sonuçlara hep “soru işaretiyle” baktıklarını bildiren Atilla Kart, merhum Turgut Özal’ın zehirlenme iddialarıyla ilgili soruya, “Adli Tıp’ın kritik konularda yapmış olduğu tespitlere hep kuşkuyla hep soru işaretiyle bakıyorum” karşılığını verdi. Atilla Kart, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenmiş 24 Kasım 2008 tarihli bir belgeden söz ederek şöyle konuştu:

Rapor verip icazet aldılar

“Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü, Silivri ve bağlı davalarla ilgili olarak ABD elçiliğine raporlama yapıyor, brifingler veriyor. Yaptıkları açıklama ve değerlendirmelerde, soruşturma ve yargılamalar sonucunda şüphelilerin mahkûmiyetlerinden emin olduklarını dile getiriyorlar. Soruşturmanın ayrıntılarını anlatıyorlar. Emniyet birimleri yargılama yapıyorlar, hüküm kuruyorlar. Mezkûr belgeye göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Silivri soruşturması ve bağlı dosyalarla ilgili olarak davayı yürütenlerle haftalık toplantılar yaptıkları ifade ve tespit ediliyor. Ortaya çıkan tablonun özeti şudur: Başbakan, Silivri ve bağlı olaylarla ilgili soruşturma dosyalarının doğrudan içindedir. Kolluk gücü, siyasi iktidarın emir ve talimatları doğrultusunda görev yapmaktadır. Bu çalışmalar yapılırken, ABD mercilerinin izni ve icazeti alınıp, bilgilendirmeler yapılmaktadır.”

Wikileaks belgesi gibi

“Bu belgeye karşı Başbakanlık makamının saygınlığı adına bu belgenin tahkiki yapılmalıdır” diyen Kart, “Gerekirse olayı dava boyutuna götürürsünüz. Umarım Başbakan bu cesareti, bu sorumluluğu gösterir” açıklaması yaptı. Bir gazetecinin, “Bu Wikileaks belgesi mi?” sorusuna Kart, “Nitelik olarak evet. Bir resmi belge aslında” yanıtını verdi. Kart, Başbakan’ın Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarından rahatsız olduğunu iddia ederek, “Başbakan, bir kere başlatmış olmanın getirdiği sıkıntıyı yaşıyor. Çünkü Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda müzakere ediliyor. Müzakere kavramı Başbakan’ın bilmediği bir kavram. Başbakan’ın rahatsızlığı buradan geliyor. Başbakan o masadan kaçmak istiyor, gerekçe ve bahane yaratmak istiyor” diye konuştu.

Diyarbakır’da 10.5 milyon liralık vurgun!

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Diyarbakır Et Kombinası’ndaki dolandırıcılıkla ilgili olarak görevini yapmadığını söyledi. Kombinada çalışan Mehmet Kaymaz’ın 85 kişiden 10,5 milyon lira para topladığını anlatan Öğüt, para aldığına dair kurumun kaşesini kullandığını savundu. Dolandırıcılığın 3 yıl sürdüğünü, bu sürede kombinaya çuvallarla para geldiğini belirten Öğüt, aynı yerde çalışan Hayati Altıntaş’ın durumu ihbar ettiğini, ancak müfettişler tarafından kendisinin suçlu bulunup Erzurum’a sürgün edildiğini ileri sürdü.Kaymaz’ın işine 4,5 ay önce son verildiğini dile getiren Öğüt, “Et Kombinasında, yöneticilerin de içinde olduğu ortamda 3 yıl boyunca 85 vatandaşın dolandırılmasına göz yumulmuş” dedi.

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: