Emniyet’ten, ABD’ye Ergenekon raporu…


CHP’li Kart, “Emniyet Genel Müdürlüğü Silivri ve bağlı davalarla ilgili, ABD Büyükelçiliğine raporlama yapıyor, brifing veriyor” dedi.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Emniyet Genel Müdürlüğü hakkında şok bir iddiada bulundu. Kart, “Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, Silivri ve bağlı davalarla (Ergenekon-Balyoz) ilgili olarak ABD Büyükelçiliği’ne raporlama yaptığını, brifingler verdiğini’’ ileri sürdü.

Kart, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de diktatörlük rejiminin nihai dinamiklerinin hayata geçirilmek istendiğini belirterek, “Türkiye’de bir diktatör var. Nefret söylemi, diktatör eliyle tırmandırılıyor. Tarihte yaşanan diktatörlük süreçleri, Türkiye’de yaşanıyor’’ iddiasında bulundu.

PEŞİN HÜKÜM

Gazetecilere, ABD Büyükelçiliği’ne verilen İngilizce raporun fotokopisini dağıtan Kart, şöyle konuştu: “ABD Ankara Büyükelçiliği’nin düzenlenmiş olduğu 24 Kasım 2008 tarihli bu belgeye göre, Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü, Silivri ve bağlı davalarla ilgili olarak ABD Büyükelçiliği’ne raporlama yapıyor, brifingler veriyor. Yaptıkları açıklama ve değerlendirmelerle soruşturma ve yargılamalar sonucunda şüphelilerin mahkumiyetlerinden emin olduklarını dile getiriyorlar, soruşturmanın ayrıntılarını anlatıyorlar. Emniyet birimleri yargılama yapıyor, hüküm kuruyor.

ORİJİNAL KOPYA

Bu belgeye öre, Başbakan Erdoğan’ın, Silivri soruşturması ve bağlı dosyalarla ilgili olarak davayı yürütenlerle haftalık toplantılar yaptıkları ifade ve tespit ediliyor.

Esasen bir ülkede diktatörlük varsa, diktatör kaçınılmaz olarak yurtdışı dinamiklerle ilişki içine girecektir. Bu ilişkinin türü ve niteliği konjonktüre göre okyanus ötesi de berisi de olabilir. Türkiye’de mahkemeler gerçeklerin ortaya çıkmasından korkmaktadır. Böyle bir sürecin devamında kaçınılmaz olarak intikam, husumet ve rövanş tohumları yeşerecektir. Bir toplum işte böyle ayrışır, ayrıştırılır.’’ Kart, “Belge Wikileaks belgesi mi?’’ sorusuna, “Nitelik olarak evet, ama bir yerlerden alıntı yapılmış değil, orijinal fotokopisi, bir resmi belge aslında…’’ karşılığını verdi.

(A.A)

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: