TSK’DAN 7 BİN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET


Genelkurmay Başkanlığı, bayramda, şehit ve gazileri unutmadı

Genelkurmay Başkanlığı, bu yıl art arda gelen Kurban ve Cumhuriyet Bayramı’nda şehit ve gazileri unutmadı. Aralarında generallerin de olduğu üst düzey askeri yetkililer, vatanı ve milleti uğruna hayatını hiçe sayan Mehmetçiği ve ailelerini yalnız bırakmadı. Yurt çapında 7 bin 150 şehit yakını ve 4 bin gazi ailesi ziyaret edildi. Ayrıca çeşitli hastanelerde tedavilerine devam edilen ve memleketlerinde hava değişiminde olan 153 iç güvenlik yaralısı personel ile tek tek bayramlaşıldı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın örütbağ yayınında yer alan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), şehitlerin aileleri, gazilerin ve teröristle mücadelede yaralanan personelin her zaman yanında olduğu ve olmaya devam edeceği belirtildi.

Bu kapsamda, şehit aileleri ile gaziler ve yakınlarının istek ve taleplerinin, ilgili makamlara iletilerek çözümler geliştirilmesine katkı sağlandığına işaret edildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Garnizon komutanlıkları tarafından, şehit aileleri ve gazilerimiz her yıl bir plan dahilinde milli ve dini bayramlar ile diğer özel günlerde evlerinde, iç güvenlik yaralılarımız da tedavileri süresince hastanelerde veya hava değişimlerinde bulundukları memleketlerinde ziyaret edilmekte veya kendileri ile telefonla görüşülmektedir.

Bu yıl icra edilen Kurban Bayramı ve Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dolayısıyla yurt çapında 7 bin 150 şehit yakını ve 3 bin 998 gazi ailesi ile çeşitli hastanelerde tedavilerine devam edilen ve memleketlerinde hava değişiminde olan 153 iç güvenlik yaralısı personel ziyaret edilmiştir. Bu ziyaretlere 78’i general/amiral olmak üzere toplam 12 bin 55 subay, astsubay ve uzman erbaş katılmıştır. Ayrıca, bayram süresince limanlarda bulunan gemilerini halkımızın ziyaretine açan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı da bu ziyaretlerde 88 şehit yakını ve gazimizi gemilerine davet ederek onurlarına yemek vermiştir”

ASKERHABER / ANKARA

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: