‘Uğur Mumcu da araştırılsın’


CHP’li Havutça ‘Denetleme Kurulu harekete geçsin’ dedi.

Mehmet TOSUN / BANDIRMA (Balıkesir), (DHA) – CHP Balıkesir Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Namık Havutça, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı ve Necip Hablemitoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu’nu harekete geçirmeye çağırdı.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutca, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin 12 Eylül darbesinden sorna demokrasi adına karanlık bir döneme girdiğini söyleyen Havutça, “Bu dönemde demokratik bir Türkiye için mücadele eden Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı ve Necip Hablemitoğlu faili meçhul cinayetlere kurban gittiler.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den, faili mechul cinayetlere giden bu aydınlar için de Devlet Denetleme Kurulu’nu harekete geçirmesini bekliyoruz” dedi.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 8′inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümündeki şüpheye de değinen Namık Havutça, “Turgut Özal’ın politikalarını kabul etmesek de, ülkemizin cumhurbaşkanının ölümünün şüpheli olması, üzerinde durulması gereken bir konudur. CHP olarak bu konunun takipcisiyiz.

Demokratik kurallar çercevesinde siyaset yapan hiç kimse, düşüncelerinden dolayı öyle ya da böyle yargılanmamalı, şiddete maruz kalmamalı ve şüpheli bir şekilde öldürülmemelidir. Bundan dolayı 8′inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatıyla ilgili araştırmada sonuna kadar gidilmelidir” diye konuştu.

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: