Yazık size!


29 Ekim günü ne yaptınız?

Genel tatildi. Evinizde koltuğunuza oturup, ayaklarınızı uzatıp, meyve veya kuruyemiş yiyerek televizyon mu izlediniz? İzlediğiniz programlar da rahatınızı kaçırmayacak eğlence programlarıdır herhalde. Belki yemek programları da ilginizi çekebilir. Yoksa evlilik programlarına takıldınız, kimin kimle evlenmesi konusunda ciddi değerlendirmeler mi yaptınız?

Yazık size!

Yoksa niyetiniz iyiydi de, yazdan ödünç kalan yaz havası sizi baştan çıkardı, “çoluk çocuk bir piknik yapalım” mı dediniz? Tüketici kredisiyle aldığınız arabanıza kurulup, mangal yapıp, yanında birkaç şişe bira mı içtiniz? Yoksa siz rakıcı mısınız? “Delikanlı adam rakıdan şaşmaz” deyip, korkaklığınızı ve sorumsuzluğunuzu örtmek için rakı yoluyla delikanlılık mı tasladınız?

Yazık size!

Yoksa yalnızca korktunuz mu? Ankara’daysanız, Ulus’taki buluşmanın yasaklandığı yolundaki açıklamalar sizi çok mu ürküttü? Halbuki bazı konuşmalarınızda mangalda kül bırakmazdınız. Faşizme ilişkin bir sürü alıntı ezberlemiştiniz; onları sık sık tekrarlardınız.

Yazık size!

Ankara dışındaysanız ve bölgenizde 29 Ekim kutlamaları yoksa, arkadaşlarınız Ankara’ya doğru yola çıktığında onları yalnız bırakmayı içinize sindirebildiniz mi? “Yahu, ben bir kişiyim, ben gitsem ne olacak, gitmesem ne olacak” gibi gerekçeler mi uydurdunuz? “Zaten yoldan çevirecekler, ne gerek var zorlamaya” mı dediniz?

Yazık size!

Sendikacı mısınız? Sendikal hak ve özgürlükleri cumhuriyete borçlu olduğunuzu bilmeyecek kadar cahil misiniz; yoksa “bırak kardeşim, cumhuriyeti, mumhuriyeti, bizim toplu sözleşmeler geliyor; şimdi hükümetle kapışmanın zamanı değil” diye mi düşündünüz?

Yazık size!

İşçi misiniz? “Aman yahu, nereden çıkardılar 29 Ekim’i; benim derdim başımdan aşkın, bir de başıma yeni belalar almanın alemi yok” mu dediniz?

Yazık size!

Taşeron işçisi misiniz? Haklarınızı kullanabilmenin ve yeni haklar kazanabilmenin yolunun 29 Ekim’de meydanlarda olmaktan geçtiğini size kimse anlatmadı mı? Ulusal Kanal’ın programları yerine evlilik programları izlerseniz, sadece kimin ne kadar yetenekli olduğuna kafa yorarsanız, daha çoook ağlayıp sızlanırsınız.

Yazık size!

Memur musunuz? 2013 yılında başına geleceklerin farkında mısın? Yoksa AKP yandaşı sendikalara üye olarak bu belayı savabileceğini sanacak kadar acemi, bilgisiz, anlayışsız, deneyimsiz ve çaresiz misin?

Yazık size!

Kadın mısınız? Osmanlı döneminde bu topraklarda veya bugün İran, Sudan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Afganistan, Malezya gibi ülkelerde kadının nasıl insan yerine konmadığını, erkeğin kulu kabul edildiğini, mirasta eşit haktan yararlanamadığını, aşağılandığını bilmiyorsanız, cahilsiniz. Bilip de cumhuriyete ve Kemalist devrime sahip çıkmıyorsanız, kusura bakmayın ama, pek akıllı değilsiniz.

Yazık size!

29 Ekim, Ankara’da, tehditlere, yasaklara, baskılara, engellemelere karşın muhteşem bir biçimde kutlandı. Bu başarıda en büyük pay, Türkiye Gençlik Birliği’nindir. TGB’nin bugün yaptıklarının 1960’lı yılların sonlarında Dev-Genç’in yaptıklarından daha önemli, daha başarılı olduğunu yazdım ve söyledim. 29 Ekim kutlaması bu değerlendirmemi bir kez daha doğruladı. 19 Mayıs 2012’den sonra 29 Ekim 2012’ye de damgasını TGB vurdu.

Eksik olan, Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar dışındaki sendikalardı. İşçiler ve memurlar vardı, ama sendikalar yoktu. Sendikacılığın namusunu Birleşik Kamu-İş kurtardı.

Yazık size!

Kendinizi hiç olmazsa 10 Kasım’da affettirin!

10 Kasım’da Atatürk’e sahip çıkma cesaretini gösterin!

Yıldırım Koç

Aydınlık

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: