Ergenekon tanığına yardım ve yataklık suçlaması


ERGENEKON davasının bugün görülen duruşmasında tanık olarak dinlenilen Mahmut Güzel hakkında Danıştay saldırısında kullanılan silahı temin etmek suçlamasıyla iddianame düzenledi.

SİLAHI MAHMUT GÜZEL’DEN ALDIK İDDİASI

Ergenekon davası ile birleştirilen Danıştay saldırısı davasının tutuklu sanığı Alparslan Arslan, saldırıda clock marka silah kullandı. Bu silahı Arslan’a temin ettiği iddiasıyla daha önce 4 kişi hakkında dava açıldı. Ancak bu isimler silahı Mahmut Güzel isimli şahıstan aldıklarını belirtti. Bu ifadeler üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

SİLAHI KABUL ETMEDİ ANCAK TUTUKLANDI

Ergenekon soruşturmasına bakan savcı Muammer Akkaş, önce Mahmut Güzel’in şüpheli sıfatıyla ifadesini aldı. Güzel’in ifadesinde ‘silahın sahibinin kendisi olmadığını, saldırıda adı geçen söz konusu şahıslarla da bir ilgisinin olmadığını’ belirtti. İfadesinin ardından tutuklanan Güzel hakkındaki soruşturma tamamlandı.

"ERGENEKON’A YARDIM VE YATAKLIK" SUÇLAMASI

Savcı Akkaş, Güzel hakkında iddianame hazırladı. Tek sanıklı iddianamede Güzel, ‘Ergenekon terör örgütüne yardım ve yataklık ve silah kaçakçılığı’ ile suçlandı. İddianamede Mahmut Güzel’in Danıştay saldırısında kullanılan glock marka silahın ilk sahibi olduğu belirtildi. Mahmut Güzel’in saldırıda kullanılan silahın Alparslan Arslan’a ulaşmasını sağladığının belirtildiği iddianame, onay için terörden sorumlu başsavcı vekili Oktay Erdoğan’a gönderildi. Erdoğan’ın onaylaması halinde iddianame yeni kurulan İstanbul bölge 22. ve 23. Ağır Ceza Mahkemelerinden birine gönderilecek.

Mahmut Güzel bugün ise Ergenekon davasının görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tanık olarak dinlenildi. Tutuklu bulunduğu cezaevinden getirilen Güzel’e Danıştay saldırısında kullanılan silahı temin edip etmediğine ilişkin sorular yöneltildi.

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: