İLKER BAŞBUĞ’DAN GİZLİ TANIK SAKIK YORUMU


(SÖZDE) Ümraniye davası ile birleştirilen (SÖZDE) internet andıcı davasında tutuklu bulunan Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral lker Başbuğ, pkklı Şemdin Sakık’ın GİZLİ TANIK OLDUĞUNUN ORTAYA ÇIKMASINI Twitter hesabı üzerinden değerlendirdi.

Komutanların teröristlerin gizli tanıklıklarıyla yargılandıkları görünümü ortaya çıkan (SÖZDE) Ümraniye davası yeni bir mecraya girerken, Başbuğ, Şemdin Sakık’ın gizli tanığlığı ile ilgili bir açıklama yaptı.

"ELİ KANLI TERÖRİST TANIK OLDU"

Başbuğ tepkisini, "Türk Ordusu ve onun eski komutanının yargılandığı ‘dava’da idam cezası almış pkknın 2 numarasının gizli tanık olmasından doğal ne var ki?” sözcükleriyle yansıttı.

Başbuğ, "Bir tarafta ömürlerini pkk terör örgütüne karşı mücadele ile geçiren ancak bugün haksız ve mesnetsiz suçlamalarla Ergenekon Davası’nda sanık sandalyelerine oturtulan Türk Ordusunun komutanı ve karargahı. Diğer tarafta bir dönem pkk terör örgütünün ikinci adamı durumunda olan Bingöl’de 1993 yılında 33 erimizin şehit edilmesi için emir veren ancak bugün tanık sandalyesinde oturtulan bir terörist.

Bir tarafta Türk Silahlı Kuvvetlerine komutanlık yapmış 26. Genelkurmay Başkanının ‘Terör örgütü Kurmak ve Yönetmekten‘ suçlanması ve yargılanması, diğer tarafta Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile sanıklarlar hasım durumunda olan eli kanlı bir teröristin Türkiye Cumhuriyeti Mahkemesi’nde dinlenen bir tanık olması. Takdir Yüce Türk Milleti’nindir" dedi.

"HER GEÇEN GÜN AĞIRLAŞMAKTA"

Başbuğ, 10 aydır tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden Milliyet gazetesi yazarı Fikret Bila‘ya gönderdiği mektupta ise, "Bu haksızlığın telafi edilmesi de her geçen gün daha da ağırlaşmaktadır. bu adaletsizliğe bir an önce son verilmelidir" dedi.

İlker Başbuğ,kendisine ‘internet andıcı’ ile ilgili yapılan suçlamaların varsayımlara dayandığını vurgulayarak, "Savcılığa göre andıç kapsamında açılması planlanan sitelerle ilgili çalışmaya son verilmeseydi bu sitelerde suç işlenecekti. Hayret etmeyiniz ileride suç işleneceği iddiasıyla insanlar aylardır tutukludur" dedi.

"İnternet Andıcı"nın Genelkurmay Karargâhı’nda hazırlanan yasal, ancak tamamlanmamış bir belge olduğunu dile getiren Başbuğ, mektubunda şunları söyledi:

"Bu davada üzerinde durulması gereken asıl nokta, söz konusu andıcın içeriğinde suç unsurunun olup olmadığının araştırılması olmalıydı. Andıç sadece iki sayfadan ibaretti ve suç teşkil edecek hiçbir şey yoktu"

ASKERHABER / HABER MERKEZİ

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: