ORG. HASAN IĞSIZ KONUŞTU


‘Taziye engelleniyor’

Vefat eden annesi Münevver Iğsız‘ın cenazesine katılmak için 2 gün izin alan emekli Orgeneral Hasan Iğsız, annesinin cenaze töreni öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

(İLGİLİ HABER) YERLİ İHA’LARI BAŞLATAN KOMUTANDI

(İLGİLİ İZLENCE) IĞSIZ’DAN SAVCILARA SERT TEPKİ

(İLGİLİ GALERİ) CENAZE TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR

HUKUKUN GEREKTİRDİĞİ MÜCADELEYİ SONUNA KADAR YAPACAĞIZ

Iğsız, 2 gün izin aldığını ancak avukatıyla görüşemediğini söyleyerek "İki gün bana izin verdi mahkeme. Ben avukatımla görüşemiyorum. Bu muameleye maruz kaldım. Bugün yakınını kaybeden tek ben olmayacağım. Bunu yaşayacak çok insanlar olacak. Aynı mağduriyeti yaşamasınlar. Bu amaçla paylaşma ihtiyacı hissettim. Genel süreç açısından söylenecek birşey yok. Çok büyük bölümü söylendi eğer baktığını gören bir insansan işittiğini duyan bir insansan önyargısızca… Biz hukukun gerektirdiği mücadeleyi de sonuna kadar yapacağız" diye konuştu.

Annesinin cenaze törenine katılmak için Fatih Camii‘ne gelen (SÖZDE) Ümraniye Davası‘nın tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, "Mahkemeye bu kararından ötürü müteşekkirim.Ancak sabahtan beri bir uygulamayla karşı karşıyayım. Beni taziye için arayan dostlarımla konuşma imkanım engelleniyor" dedi.

Iğsız, "Avukatımla görüşmek istedim onunla da görüşemedim. Avukatımla oğlum vasıtasıyla görüştüm. Avukatım bu uygulamanın yasalara aykırı bir sınırlama olduğunu ifade ediyor ve gereken suç duyurusunda da bulanacak" diye konuştu.

"IĞSIZ’DAN GÖREVLİYE TEPKİ"

87 yaşında vefat eden annesi Münevver Iğsız ‘ın cenazesine katılmak üzere Fatih Camiine gelen Iğsız önemli açıklamalar yaptı. Iğsız ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı öncesi gazetecilere açıklamalar yaptı. Iğsız, "Son vazifemi icra etmek üzere buradayım. Mahkemeye müteşekkirim bana bu imkanı verdikleri için. Ancak bu fırsatı bana olması gereken şekilde kullanmamızı engelleyecek mahiyette bir husus ortaya çıktı. Sizinle bunu paylaşmak istiyorum" dedi. Bu sırada yanındaki görevlinin, "Komutanım şöyle geçelim" uyarısına sinirlenen Iğsız "Ya bir dakika" diye tepki gösterdi.

"DOSTLARIMLA KONUŞAMADIM, AVUKATIMLA GÖRÜŞEMEDİM"

Iğsız bu gerginliğin ardından konuşmasına şöyle devam etti:

"Mahkeme anneme son vazifemi yapma için bana iki gün izin verdi. Birinci gün defin işlerini karşılayabilmek için. Bugün bu amaçla buradayım. Aynı zamanda taziyeler için de bir gün daha fazladan izin vermiştir. Mahkemeye bu kararından ötürü müteşekkirim. Ancak sabahtan beri bir uygulamayla karşı karşıyayım. Beni taziye için arayan dostlarımla konuşma imkanım engelleniyor. Burada ben görevlendirilmiş kişileri suçlamıyorum. Bu Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nın aldığı karar gereğidir. Avukatımla görüşmek istedim onunla da görüşemedim. Avukatımla oğlum vasıtasıyla görüştüm. Avukatım, bu uygulamanın yasalara aykırı bir sınırlama olduğunu ifade ediyor ve gereken suç duyurusunda da bulanacaktır. Değerli arkadaşlarım bunu sizinle paylaşmamın seebi bugün yakınını tek kişi ben olmayacağım. Bunu yaşayacak çok insanlar olacak. Aynı mağduriyeti yaşamasınlar. Bu amaçla bunu sizlerle paylaşma ihtiyacı hissetttim"

"Genel süreç açısından sizlere söyleyecek fazla birleş yok" diyen Iğsız, "Söyleneceklerin çok büyük bir bölümü söylendi. Eğer baktığını gören bir insansa işittiğini duyan bir insansa, önyargısızsa, herşey nettir. Biz hukukun gerektirdiği her türlü mücadeleyi de sonuna kadar yapacağı" şeklinde konuştu.

ASKERHABER / İSTANBUL

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: