BAKAN’IN AÇIKLAMASI SAHTEKARLIĞI ORTAYA KOYDU


Meğer 2003’te mevcut değilmiş

(SÖZDE) Balyoz davası belgelerindeki sahtelik Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından da tescillendi. Savcının ve bilirkişilerin, "2003 yılında tek oturumda oluşturulmuş" dediği Balyoz CD’lerinde ‘CC MAR Naples‘ adlı bir NATO Komutanlığı’ndan bahsediliyordu. Bakan Yılmaz, ‘Suga Harekat Planı’nda adı geçen komutanlığın, planın kaydedildiği 2003 yılında mevcut olmadığını açıkladı.

CHP Muğla milletvekili Nurettin Demir‘in soru önergesini yanıtlayan Bakan Yılmaz, CD’lerdeki sahteliği ortaya koyan önemli bir açıklama yaptı.

CD’lerde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın Ege Denizinde Yunanistan’la yüksek bir gerilim ortamı yaratmak için hazırlanan ‘Suga Harekat Planı’nda “CC MAR Naples” adlı bir NATO Komutanlığı’nın ismi yer alıyordu. Soru önergesine yanıt veren Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "CC MAR Naples" NATO Komutanlığı’nın, 1 Temmuz 2004 yılında kurulduğunu açıkladı.

Napoli-İtalya’da bulunan NATO Deniz Karargahının 05 Haziran 1967 – 01 Temmuz 2004 tarihleri arasındaki ismi Güney Bölgesi Müttefik Deniz Kuvvetleri Karargahı’dır. Haziran 2003 ayında onaylanan MC 324 / 1 dokümanıyla NATO’nun komuta yapısında bir değişikliğe gidilmiş, buna bağlı olarak da 01 Temmuz 2004 tarihinde HQ NAVSOUTH ismi Deniz Unsur Komutanlığı Napoli / İtalya (CC-MAR Naples) olarak değişmiştir.

Söz konusu plan, dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek’in hakkındaki iddialara dayanak oluşturuyor. İddianamede, Tuğamiral Cem Aziz Çakmak’ın Deniz Kurmay Yarbay Ahmet Durhan Mertcan’ı CC MAR Naples’da görevlendirdiği iddia ediliyordu.

Tuğamiral Cem Çakmak da, savunmasında hazırladığı iddia edilen listenin sahte olduğunu açıklamıştı.

ASKERHABER / ANKARA

Etiketlendi:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: