Cindoruk: Ergenekon tanığının arkasında AKP var


"Şemdin Sakık’ın kimliğini AKP mi açıklattı?" Eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Ergenekon davasında tanık olan Şemdin Sakık’ın gizlenen kimliğini açıklamasını bu sözlerle değerlendirdi. Cindoruk, "Sakık’ın PKK’nın ikinci adamı olması, ifadesini kıymetlendirmez. Bu ifadeye dayanarak iddianame oluşturulamaz" dedi.

Şemdin Sakık Ergenekon davasında neden birden bire gizli tanık olduğunu açıkladı. Eski Meclis Başkanlarından Hüsamettin Cindoruk, Ulusal Kanal’a önemli açıklamalar yaptı.

Cindoruk, Sakık’ın kimliğini açıklamasını AKP’nin istediğini söyledi: “Bu işte siyasi iktidarın rolü var. Yoksa cezaevinde hükümlü, infaz safhasında ve çok sabıkalı bir adam kendini açığa çıkarmaz Bu kararı verdiren benim tahminime göre, siyasi iktidar. Siyasi iktidar Şemdin Sakık’tan bir türlü istifade etmek istiyor.”

Sakık’ın sabıka dosyasının kabarık olduğunu hatırlatan Cindoruk, davada tanık olamayacağını vurguladı: “Şemdin Sakık’ın geçmişi, PKK’yla irtibatı söylediklerini çok değerli ve delil değeri taşır hale getirmez. Hiçbir mahkeme Şemdin Sakık’ın tanıklığı ile maddi vakaları tespit ve cezaya esas tayin edemez.”

Cindoruk, AKP’nin Şemdin Sakık’ı daha farklı projelerde de kullanabileceğini belirtti: “Perinçek, yalçın küçük Apo’yla görüştü diyor. Bu zaten biliniyor. Kendileri de söylüyorlar. Ama görüşmeye biz katılamadık diyor. Demek ki bu konuda fazla bilgisi yok. Daha büyük bir ifşaat yapabilir. Hiç aklımıza gelmeyecek bir yerde şemdin sakık’ı aklımıza gelmeyecek bir yerde konuşturabilirler.”

Cindoruk, ortaya çıkan manzarayı şöyle değerlendirdi: “Bir tarafta terörle mücadele eden büyük bir ordu ve onun komutanı. Diğer tarafta terör örgütünün ikinci adamı. Bu çelişki bence çok iyi hesaplanarak ortaya konmalı.”

ulusalkanal.com.tr

Etiketlendi:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: