Ergenekon’un MOKU çıktı artık!


PKK’nın sözde askeri yöneticilerinden olan ve 33 askerimizi şehit eden Şemdin Sakık’tan başka tanık bulamadılar mı?

Tünay Süer

Buna ne derler biliyor musunuz? Bozacının şahidi şıracı.

Ayıptır, rezalettir bu ya.

Sakık’ın hain olduğunu, kendileri tarafından tasfiye edildiğini söyleyen bebek katili Öcalan, “Elimizde birkaç Sakık var isterseniz onları da göndereyim” demişti.

Aslında Sakık ve Öcalan oynanan oyunun aktörleridir.

Düşünün bir kere, Sakık’ın yakalanması veya Öcalan’ın onu tasfiye sözleri sizlere inandırıcı geliyor mu? Bence inandırıcı değildir, zira gizli tanık olarak Sakık görev üstlenmişti.

Gizli tanık olarak görevini başarıyla yaptığı da belli oluyor.

Şemdin Sakık’ı Kuzey Irak’tan alarak Türkiye’ye getiren isim o dönem Özel Kuvvetler Komutanı olan Tümgeneral Engin Alan’dı. Alan bugün Silivri’de.

Sakık’ı Diyarbakır’da sorgulayan isim ise Albay Cemal Temizöz’dü. Temizöz de bugün Silivri’de. Bu örnekleri çoğaltabiliriz.

Bir senaryonun varlığı artık iyice gün yüzüne çıkmıştır. Bu bölümüne ise Sakık’ın şahsi kini gözüyle bakmak saflık olur.

Görevinin sonuna gelen Sakık, TSK ve Türk Milleti ile ile alay edercesine artık kimliğini açıklamada sakınca görmemiştir.

Yıllarca PKK ile ailelerinden çok uzaklarda dağlarda çarpışan, çoğu madalyalar ile ödüllendirilmiş olan komutanlar, askerler bugün bir PKK lı tarafından suçlanmışlar ve devlet eliyle esir alınmışlardır.

Bu ne acı bir olaydır sevgili okurlarım…

Perinçek ile ilgili ifadeler,

Zamanlamaya bakalım. İşçi Partisinin büyümeye başlaması, gerek Ulusal Kanal gerekse Aydınlık Gazetesi ile halka doğruları duyurması birilerinin işine gelmemektedir. Bundan ötürü Sakık ifadelerinde Doğu Perinçek’in Bekaa Vadisinde Öcalan’la yaptığı röportajı bir başka şekilde dile getirerek hukuku ve kamuyu yönlendirmeye çalışmaktadır.

Doğu Perinçek’e dolayısıyla İşçi Partisine zarar vermektir amaç.

****

10 aydır Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Eski Genelkurmay Başkanımız Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, haklı olarak isyan etmiş.

“Türk Ordusu ve onun eski komutanının yargılandığı ‘dava’da idam cezası almış PKK’nın 2 numarasının gizli tanık olmasından doğal ne var ki?!”

Başbuğ’un bu sözleri yargıya ve bir zamanlar hizmetinde olduğu iktidara haklı sitemidir. Böyle potansiyel suçluların tanıklıklarını kabul etmek bence Türk Yargısı için bir utançtır.

Yazıklar olsun böyle yargıya ne diyeyim!

Yazık, çok yazık!

Her şey haham bozuntusu, ne idüğü belli olmayan, ruh hastası, Tuncay Güney diye birisinin trajikomik ifadeleriyle kurgu olarak başlamıştı. Daha sonra kız kardeşini öldüren, çeşitli ağır suçlardan hapiste olan bir katilin tanıklığı gündeme gelmişti. Yani anlayacağımız adam gibi bir insan çıkıp Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli komutanlarını yüz be yüz suçlayamamıştı.

Çünkü ortada böyle suçlar yoktu zaten. Tamamıyla Amerika-İsrail kökenli senaryoyu birileri ordumuzun itibarını düşürebilmek için oynatıyorlardı. Generallerimizi, aydınlarımızı, gazetecilerimizi ve legal bir partinin genel başkanı Perinçek’i de bunun için hücrelere kapatmışlardı.

Türkiye ve BOP projesi üzerine oynanan büyük oyun iyice meydana çıkmıştır artık. Ben halktan birisi olarak böyle algılıyorum..

CHP İst .İl Kadın Kolu Başkanı istifa etti.

5 aydır partisi ve kadın örgütü için faydadan çok zararı, zaman kaybı olan Yüksel Çavuşoğlu baskılar karşısında genel merkezin isteği doğrultusunda istifa etti. Bence çok iyi oldu zira seçime gidecek bir partide deneyimli, emektar ve örgütün tamamının sevdiği, saygı duyduğu birisinin bu görevde olması gereklidir.

Bence bu görev için eski genel sekreter Önder Sav tarafından görevden alınmış olan eski İl.Kadın Kolu Başkanı Sn.Oya Tümer biçilmiş kaftandır. Aslında Oya Tümer’in itibarını iade etmek Genel Başkan Sn. Kılıçdaroğlu’na düşmektedir. İl Başkanı Sn.Oğuz Kaan Salıcı’da bence bunu istanbul’u almak için istemelidir. Oya Tümer örgütçü ve örgüt tarafından çok sevilen bir emektardır.

Benim isteğim elbette partinin iktidar olması ve AKP den ülkenin kurtulmasıdır. CHP halkın umududur. Bunun için de CHP iktidar yolunda ayrım yapmadan İL .Kadın Kolu Başkanlığını görevi yapabilecek olana vermelidir.. Düşünüyorum da Oya Tümer’den sonra kaç başkan değişti ve zaman kaybı oldu. Tabi yetki ve karar üst kurullarındır. Ben içimden geçenleri yazdım.

Sevgi ve saygılarımla.

Tünay SÜER /KEMALİSTLER.ORG

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: