MOSSAD onların kadınlığını kullanıyor


Her ne kadar İsrail ajanı kadınlar, Mossad yönetiminin istihbarat amacıyla İsrail’in düşmanlarıyla yatmaya izin vermediğini söylese de Mossad hakkında yazılanlar aynı şeyi söylemiyor.

Her ne kadar İsrail ajanı kadınlar, Mossad yönetiminin istihbarat amacıyla İsrail’in düşmanlarıyla yatmaya izin vermediğini söylese de Mossad hakkında yazılanlar aynı şeyi söylemiyor.

TİMETÜRK / Haber Merkezi

İsrail tarihinde ilk kez İbranice yayınlanan Lady Globes dergisine röportaj veren Mossad ajanı beş kadın, istihbarat faaliyetleri sırasında neler yaptıklarını anlattı. Kadınlıklarını kullanıp kullanmadıkları konusunda kendilerine yöneltilen soruya, Mossad içerisinde bir çok operasyona katılmış kadın ajanı şu cevabı verdi:

“Kadınlığımızı kullanıyoruz. Fakat mesela İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad ile yatmanız durumunda görevinizi başaracağınızı bilseniz de Mossad buna izin vermiyor. Flört ediyoruz fakat seks kırmızı çizgi” dedi.

Kadınlıklarını devletin hizmetinde kullandıklarını itiraf eden ve ulusal güvenlik söz konusu olduğunda flörtün ajanlar, “Girilmesi yasak olan bölgeye erkek bir ajanın girme şansı, kadın ajandan çok daha azdır” ifadesini kullandı.

Diğer bir kadın ajan Cindy ise 1987 yılında İsrail’in nükleer sırlarını Sunday Times gazetesine veren Mordahay Vanunu’nun yakalanarak İsrail’e getirilmesi operasyonuna katılmış. Vanunu, ilaçla uyutulduktan sonra yargılanmak üzere gemiyle İsrail’e getirilmiş.

Bir diğer ajan ise yaptığı işin aile hayatı üzerindeki etkilerini anlatıyor: “Kocam ve üç küçük çocuğum yataklarında emniyet içinde uyuyorken onları gözyaşları içerisinde, boğazım düğüm düğüm bırakmak zorunda kalıyorum.” ifadelerini kullanıyor.

Tabi İsrail’de yayınlanan Lady Globes Dergisi, Mossad ajanları kadınların propagandasını yaparak onların dünya barışı için ne kadar faydalı insanlar olduğuna inanmamızı istiyor. Ancak Mossad’ın rakiplerini tasfiye etmek için kadını ve seksi nasıl kullandığını en iyi anlatan eski bir Mossad ajanı Victor Ostrovsky’nin Hile yolu kitabına bakmak yeterli olacaktır.

Kitabında Ostrovsky, cinselliği kullanarak Mısırlı nükleer bilim adamını nasıl tuzağa düşürdüğünü bütün ayrıntılarıyla anlatıyor.

Bir de Mossad’ın ne kadar insani (!) bir casusluk şebekesi olduğunu anlamak için “Her ajan bir Prenstir” kitabının yazarları Dan Raviv and Yossi Melman’ın anlattıklarına bakalım:

Bu kitapta, Hitler kurbanlarının İsviçre’deki hesaplarından para çalmaktan, Bağdat Yahudilerinin İsrail’e göç etmelerini sağlamak amacıyla 1951 yılında ibadet esnasında Bağdat’taki tarihi bir sinagogun bombalanmasına, 1954 yılında Nasır’ı gözden düşürmek amacıyla Kahire’deki Amerikan bürolarının bombalanmasından, başka işler için tahsis edilmiş Amerikan fonlarını kendi çıkarı için kullanmayana varana kadar Mossad’ın kirli çamaşırlarını bir bir anlatıyor.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: